Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Prima nabízí na webu ke stažení své seriály. Zdarma

11.04.2008, 14:06   |   Martin Kuchař (www.digitalne.cz)   |   komentářů (0)

K internetové videopůjčovně ČT a TV Nova přibývá i poslední celoplošná stanice. Na rozdíl od předchozích dvou ale nemusíte za stažení pořadů utratit ani korunu!

Stránky pro půjčování nebo přímý nákup oblíbených filmů či seriálů skrze internet máte k dispozici už nějaký pátek. Hezky z pohodlí domova si můžete stáhnout film na večer nebo díl seriálu, který vám utekl. S touto nabídkou se nyní po vzoru televizí NovaČT chlubí i Prima, která ve své Kinománii (odkaz) nabízí skoro kompletní řadu vlastních titulů.

Oproti konkurenci však Prima přichází s něčím ve světě zcela běžným, ale v Česku zatím nevídaným. Cenou 0 Kč u všech nabízených položek. Všechny tituly v edici TV Prima jsou díky nové službě k dispozici opravdu zcela bez poplatků, což je nabídka, která zcela válcuje jak Novu, tak i Českou televizi.

Zdarma si tak můžete stáhnout kompletně všechny díly seriálů, které vyšly na stanici Prima. Z řady zmíníme například Letiště nebo Velmi křehké vztahy. Pozorní čtenáři si už jistě všimli, že se na fotografiích objevuje i současný velmi populární pořad Jak se staví sen.

Jak na to

Při dnešní situaci ve společnosti může být pro laika myšlenka "legálního vypůjčení" filmu přes internet mnohdy nepředstavitelná.

Co tedy musíte udělat pro stáhnutí filmu? Je potřeba si nainstalovat speciální aplikaci Kinománia (ke stažení zde), která spravuje všechny stahované filmy a seriály. V případě, že si z nabídky vyberete pořad, stačí kliknout na tlačítko Stáhnout a po výzvě ke stažení souboru jen zvolit Otevřít v Kinománia. Program se již postará o vše ostatní. Pouze připomeňme, že dodávaný software umožňuje i funkci Resume, díky které se nemusíte bát, že přijdete o skoro stažený snímek v případě výpadu konektivity.

K věci: Na prohlížení staženého videa je třeba počítač s určitým výkonem. Pokud máte doma na stole starší stroj, otestujte si nejdříve, zda je alespoň tak výkonný, aby filmy z Kinománie „utáhnul“. Test najdete zde.

Po samotném stažení přichází na řadu to nejdůležitější, tím je získání licence pro sledování. V případě seriálů, jehož díly nejsou zpoplatněny, dojde k automatickému načtení licenčního kó;du a máte jednu hodinu na jeho zhlédnutí.

Pokud jste si z nabídky Kinománie stáhli některý ze zpoplatněných titulů, musíte vyplnit přihlašovací údaje do e-peněženky, ze které se stáhne příslušná částka. Bohužel je ale stáhnutí a přehrávání vázáno na konkrétní počítač a tudíž není možné si film vypálit a následně přehrát na DVD přehrávači. Hlavní a v mnoha kruzích velmi kontroverzní je nutnost použití Windows Media Playeru (ke stažení zde). Je tomu tak bohužel právě kvůli licencím, které není možné v žádném jiném programu stahovat a registrovat.

Kolik tedy za co zaplatím

Již jsme si řekli, že řada seriálů je zdarma. Za zpoplatněné tituly třeba z nabídky konkurenčních televizních stanic budete muset zaplatit. Předtím je třeba si do e-peněženky poslat nějaký ten obnos. Částky jsou ale relativně příjemné, a pokud zvážíte fakt, že již nemusíme opouštět teplo křesla a běžet do videopůjčovny, můžete je dokonce považovat za výhodné.

V průměru se cena za jeden stáhnutý film (je možné si jej spustit během následujících 24 hodin) pohybuje mezi 35 a 50 Kč. Částka sice není natolik příjemná jako ve většině kamenných půjčoven, ale i přesto není tak vysoká, aby odradila uživatele se zájmem o dobrý film, kterých bývá přes týden v televizi poskrovnu.

Je ale potřeba počítat s jistými nevýhodami, které jasně vyplývají z faktu, že se jedná o média sdílená skrze internet. Většina z vás zcela jistě počítala s nabídkou filmů ve vyšším rozlišení, které by odpovídalo alespoň běžnému DVD. Bohužel ale realita je někde trošku jinde. Přímo na stránkách TV Prima se dočteme, že video je dodáváno v rozlišení 704 × 400 a jeho datový tok je 700kbps. Uznejte sami, že v době masivního rozmachu HD televizorů spolu s nebývalou propagací HD snímků je tato kvalita až ostudná. Pokud se navíc podíváme na zahraniční stanice, zjistíme, že HD vysílání už prakticky vytlačilo jakékoliv jiné formáty.

Na jednu stranu přišla TV Prima s velmi zajímavým krokem, který jistě přitáhne mnoho uživatelů třeba i z řad těch, kteří jinak internet příliš nevyužívají a hoví si spíše právě v televizních „soap operas“. Na druhou stranu ale přichází na řadu několik nedostatků, se kterými je třeba počítat (jedná se o globální problém všech podobných služeb). Uživatel se musí spokojit s relativně horší kvalitou, musí stahovat celý film z internetu (pořád se najde spousta uživatelů s FUP limity nebo nízkou rychlostí připojení) a ještě je, v případě placených snímků, nucen si zřizovat virtuální platební konto pro úhradu půjčovného.

Celý článek naleznete na portálu www.digitalne.cz

http://digitalne.centrum.cz/cz/pocitace/internet/art_2129/prima-nabizi-na-webu-ke-stazeni-sve-serialy-zdarma.aspx

Prohledat jednotlivé výrazy - Prima nabízí na webu ke stažení své seriály. Zdarma

Prima , nabízí , na , webu , ke , stažení , své , seriály. , Zdarma ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka