Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Protikrizová opatření ČSSD x ODS: Které je lepší?

01.04.2009, 02:58   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Tento týden se konají hned dvě mimořádné schůze jejichž hlavním programem budou protikrizová opatření. První navrhuje ČSSD druhé ODS. Který z balíčků je lepší?

V úterý proběhne první mimořádná schůze sněmovny, která by měla posoudit návrhy pritkrizových opatření z pera ČSSD. Bude se jednat o zavedení šrotovného, zrychlení odpisů, třinácté důchody ve výši 2 000 korun, zvýšení nemocenské na 25 % základu, či snížení DPH z 9 na 6 procent.

Všechna tato opatření se zaměřují na podporu poptávky, která má podle vysvětlení představitelů nejsilnější opoziční strany, pomoci podnikům získat nové zakázky a současně podpořit obyčejné lidi.

Nevýhodou opatření z dílny ČSSD je poměrně vysoká nákladnost, která by mohla dle propočtů zvýšit deficit státního rozpočtu až na 130 miliard korun.

Opatření ČSSD vítají především odbory, které oceňují zejména přímou podporu zaměstnancům a lidí, kteří o práci v důsledku krize přišli.

Naopak podle představitelů podniků nesměřují opatření primárně na podporu podnikání a investic a tudíž nebudou mít potřebnou účinnost. Podniky a živnostníci tak spíše podporují balíček vlády ODS.

Návrhy ODS a poradní skupiny NERV se zaměřují spíše na podporu podnikatelů a investic. Důležitým opatřením je snížení pojistného pro podnikatele, kteří zaměstnají málo kvalifikované zaměstnance. Dalším opatřením je stejně jako u návrhů ČSSD zrychlení odpisů.

Opatřením na kterém se ODS shoduje i s ČSSD je přijetí insolvenčního zákona, který má pomoci podnikům v konkurzu a jejich zaměstnancům.

Zatím to vypadá, že budou přijata opatření jak z dílny ODS, tak ČSSD na kterých se tyto strany společně shodnou. Méně pravděpodobné již nyní je přijetí opatření jako celek. Pád vlády a celková politická situace v České republice tuto možnost výrazně ztížila.

Účinnost jednotlivých opatření pak ukáže budoucnost a vývoj ekonomické krize ve světě.

Prohledat jednotlivé výrazy - Protikrizová opatření ČSSD x ODS: Které je lepší?

Protikrizová , opatření , ČSSD , x , ODS: , Které , je , lepší? ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka