Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Průzkum: Ženy chtějí do důchodu! Víte proč?

12.04.2008, 00:00   |   MiR   |   komentářů (2)

Vyplývá to z mezinárodního výzkumu AXA Retirement Scope 2007 zabývajícího se výzkumem postojů lidí k důchodovému věku. Ženy v důchodovém věku jsou také aktivnější než muži.

Platí to zejména pro Austrálii, Kanadu, Francii, Německo, Nový Zéland a Velkou Británii. Mezi hlavní aktivity žen patří rodinná činnost, kulturní aktivity a v Austrálii, USA a Hongkongu také dobrovolnická činnost. "Pracující ženy se obecně méně plánovitě připravují na důchod než jejich mužské protějšky.

V osmi ze zkoumaných zemí by ženy rády odcházely do důchodu dříve než muži, zatímco ve třech zemích by chtěly do důchodu odejít později. Postoje pracujících žen vykazují největší rozdíly oproti jejich mužským protějškům v Číně.

Ideální věk odchodu do důchodu u žen? 51 let!

Ženy zde za ideální důchodový věk považují průměrně 50,7 let, což je více než o 3 roky dříve, než uvádějí muži. V Hongkongu je tento rozdíl přes dva a půl roku. Ve Francii, Itálii a Japonsku také pracující ženy za ideální pro odchod do důchodu považují věk nejméně o jeden rok nižší než pracující muži. #galerie

Opačně je to na Novém Zélandu, ve Španělsku a v USA, kde pracující ženy za ideální pro odchod do důchodu považují věk mezi 57 a 58 lety tedy nejméně o rok později, než uvádějí muži.

Ženy chtějí do důchodu dříve

U žen v důchodu se názory různí ještě více. Za ideální pro odchod do důchodu považují nižší věk než muži v sedmi zemích a vyšší než muži v pěti dalších zemích. V Číně ženy v důchodu považují za ideální pro odchod do důchodu věk 53,1 let, což je o 7 a půl roku dříve, než muži v důchodu.

Další rozdíl je patrný v otázce věkové hranice, po kterou jsou lidé schopni ještě pracovat. Odpovědi pracujících mužů a žen se v žádné ze zkoumaných zemí příliš neliší, zato ženy v důchodu vidí tuto věkovou hranici níže ve všech zemích.

Odchod do důchodu nemusí být výhodný

Ženy v České republice jsou již mnoho let zvyklé na to, že do důchodu odcházely dříve než muži. Věk odchodu do důchodu byl totiž již v minulém režimu stanoven dle počtu dětí, které ženy měly. Z velké části tak ženy možnost odejít do důchodu v co nejnižším věku využívaly.

Nevýhodou pro odchod do důchodu představuje především výše důchodu, která je v porovnání s průměrnou mzdou velice nízká. V letošním roce tak činí průměrný důchod 8 900,- Kč což je v porovnání s průměrnou mzdou ve výši 20500,- Kč pouhých 42 %. Tento podíl se navíc rok od roku snižuje.

Zatímco v roce 2000 představoval průměrný důchod 45 %, v letošním roce je to již jen pouhých 42 %.

I to je důvodem k tomu, že stále více důchodců si při důchodu přivydělává. Daňová reforma, která začala platit tento rok navíc důchodcům v této snaze nahrává. Každý pracující důchodce si tak bude moci odečíst slevu na dani ve výši 2070,- Kč stejně jako ostatní daňový poplatníci.

TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Průzkum: Ženy chtějí do důchodu! Víte proč?

Průzkum: , Ženy , chtějí , do , důchodu! , Víte , proč? ,

Průzkum: Ženy chtějí do důchodu! Víte proč?

ženy chtějí do důchodu

za to ž většina z mužů nehne doma prstem můžou zase ženy - matky, které je tak v...

No a proč ne? ženská má de facto dvě zaměstnání, jedno za které dostává mzdu a d...

Diskutovat

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka