Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Ransdorf v Bruselu prosazuje zájmy ČEZ

27.03.2008, 10:32   |   Lucie Tvarůžková (iHned.cz)   |   komentářů (0)

Komunistický europoslanec Miroslav Ransdorf v  v Evropském parlamentu zastává vlivnou funkci místopředsedy Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. "Ano, před několika týdny jsem k takzvanému třetímu energetickému balíčku podal svůj vlastní relativně technický pozměňovací návrh," říká o svém příspěvku, který vznikl ve spolupráci s právníky ČEZ.

Ransdorfův návrh je pro běžného smrtelníka v podstatě nesrozumitelný. Velmi zjednodušeně řečeno je ale jeho hlavním cílem zjednodušit velkým nadnárodním firmám jako je ČEZ přeshraniční přenos elektřiny a sjednotit pravidla tak, aby mohla vzniknout celoevropská přenosová soustava, která jim usnadní obchody a ušetří peníze.

"Je to snaha pohnout se směrem k vytvoření skutečně fungujícího jednotného trhu s elektřinou, ze kterého nakonec budou profitovat hlavně spotřebitelé," říká europoslanec. Polostátní energetický obr se - zatím jako jediná česká firma - snaží v srdci Evropské unie soustavně lobbovat za svoje zájmy.

"Letos se rozhodují dvě věci, které pro nás mají zcela zásadní význam. Kromě liberalizačního balíčku jsou to samozřejmě energeticko-klimatické návrhy. A do obou se snažíme prolobbovat dílčí změny, které jsou pro nás důležité," říká bývalý český velvyslanec v Belgii Karel Lukáš, který v Brusel už řadu let působí jako lobbista ČEZ na plný úvazek.

K energeticko-klimatickému balíčku má firma celou řadu výhrad, zejména jí ale vadí to, že by od roku 2013 měla mít povinnost si všech sto procent povolenek na emise CO2 kupovat v aukci. To by znamenalo nárazové obrovské miliardové investice.

Celý článek naleznete na portálu www.iHned.cz

http://ekonomika.ihned.cz/c1-23583750-ransdorf-v-bruselu-prosazuje-zajmy-cez

Prohledat jednotlivé výrazy - Ransdorf v Bruselu prosazuje zájmy ČEZ

Ransdorf , v , Bruselu , prosazuje , zájmy , ČEZ ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka