Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Rath: Dá-li nám VZP pokutu, její šéf skončil

25.02.2009, 08:30   |   Petr Vaše (ihned.cz)   |   komentářů (0)

Středočeský hejtman David Rath přešel v poplatkové válce mezi státem a kraji do frontální ofenzivy. Ředitelům zdravotních pojišťoven pohrozil, že pokud začnou dávat jeho pěti středočeským nemocnicím pokuty za nevybírání poplatků, tak je v případě vítězství ČSSD ve sněmovních volbách nechá okamžitě odvolat.

"Když nás pojišťovny začnou na příkaz ministerstva zdravotnictví za darování poplatků našim občanům šikanovat, tak jejich ředitele přestanu považovat za apolitické správce pojišťoven. Po volbách s nimi bude zacházeno jako s lidmi, kteří se zapojili do politického souboje na straně ODS. To znamená, že je vyměníme za nadstranické ředitele pojišťoven," řekl HN Rath.

Šéfové největších pojišťoven ale tvrdí, že se Rathovou hrozbou zastrašit nenechají a budou kontrolovat nemocnice dál.

"Podobné výhrůžky mě nechávají klidným. Pokud zjistíme, že nemocnice porušují zákon, tak pokutu udělíme," říká šéf Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Jaromír Gajdáček.

Rathovo ultimátum zatím nijak zvlášť nevzrušuje ani ředitele VZP Pavla Horáka. "Zahájili jsme s pěti nemocnicemi ve Středočeském kraji správní řízení, protože naši kontroloři zjistili chyby při vybírání poplatků. Pokud zjistíme, že byl porušen zákon, tak pokutu přesně podle zákona udělíme," říká Horákova mluvčí Anna Veverková.

Pavel Horák i Jaromír Gajdáček, kteří šéfují pojišťovnám, jež platí zdravotní péči za tři čtvrtiny Čechů, by přitom měli zpozornět. Oba totiž může díky svému vlivu ve správních radách pojišťoven vyměnit ministr zdravotnictví.

Celý článek naleznete na serveru www.ihned.cz

http://domaci.ihned.cz/c1-34719740-rath-da-li-nam-vzp-pokutu-jeji-sef-skoncil

Prohledat jednotlivé výrazy - Rath: Dá-li nám VZP pokutu, její šéf skončil

Rath: , Dá-li , nám , VZP , pokutu, , její , šéf , skončil ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka