Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Regulované nájemné v Praze by mohlo vzrůst až o polovinu

08.09.2008, 09:40   |   hal (ihned.cz)   |   komentářů (1)

Regulované nájemné se v příštím roce může v Praze zvýšit v průměru až o 46 procent. Uvedl to dnes pražský radní Jiří Janeček (ODS).  O kolik nájemné ve skutečnosti vzroste, rozhodnou městské části. Dosud o tom rozhodly Praha 2 a Praha 10.

"S novým zvýšením nájemného už jsme seznámili písemně naše nájemníky," řekl Janeček. Podle něj se nájemné u bytů vyšší kvality zvýší přibližně od 11 do 30 korun za metr čtvereční, u bytů nižší kvality pak přibližně o 16 až 30 korun za metr čtvereční. Ceny v nájemních městských bytech tak budou v průměru mezi 48 až 95 korunami za metr čtvereční.

Příští rok je v pořadí třetím rokem, kdy dochází k deregulaci nájemného. Podle magistrátu bude příští rok zvyšování nájemného nejvýraznější. "Předpokládáme, že toto zvýšení bude mít největší dopady zejména na seniory a matky s dětmi, ale i další sociálně slabší občany. Proto budeme navrhovat vytipování pozemků k nové výstavbě zejména malometrážních bytů," uvedl předseda bytového výboru Bohumil Zoufalík. Janeček dodal, že v současné době je těchto bytů dostatek.

O deregulaci zatím jednala v Praze druhá a desátá městská část. Vršovická radnice zvýší nájemné od 1. ledna na maximum, které ji MMR doporučilo. Obyvatelé Vinohrad a Michle tak zaplatí za jeden metr čtvereční o zhruba 25 korun více, tedy téměř 75 korun. Lidé z Malešic, Strašnic, Vršovic a Záběhlic budou platit 73 korun. Nájemné v průměrném bytě o rozloze 70 metrů čtverečních v současné době činí asi 3300 korun, od ledna se zvýší na 5200 korun.

Praha 2 odloží deregulaci na červenec 2009. Podle MMR je možné zvýšit nájem v druhém obvodu na zhruba 80 korun za metr čtvereční v Nuslích, 83 korun na Vinohradech a na Vyšehradě a na 88 korun v oblasti Nového Města. Radnice zvažuje, zda na maximum přistoupí, původní návrhy MMR v roce 2006 totiž byly o několik korun nižší

Celý článek naleznete na portálu www.ihned.cz

http://ekonomika.ihned.cz/c4-10070850-27198270-001000_d-regulovane-najemne-v-praze-by-mohlo-vzrust-az-o-polovinu

Prohledat jednotlivé výrazy - Regulované nájemné v Praze by mohlo vzrůst až o polovinu

Regulované , nájemné , v , Praze , by , mohlo , vzrůst , , o , polovinu ,

Regulované nájemné v Praze by mohlo vzrůst až o polovinu

regulovane najemne - jen pro bydlici

spory o regulovane najemne mne nechavaji zcela mimo, nebot ja se ptam, kde ...

Diskutovat

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka