Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

S čím vás do letadla nepustí? Dávejte pozor

02.06.2010, 13:21   |   LaS   |   komentářů (0)

Let letadlem je v současnosti nejrychlejším a nejkomfortnějším způsobem cestování. Radost z těchto výhod vám však mohou zmírnit přísná bezpečností opatření a choulostivé až nepříjemné situace, ke kterým se můžete nechtěně při odbavení dostat.

Především lidé, kteří letí poprvé či lítají pouze vyjímečně, se mohou do nepříjemných situací dostat velice snadno.

Přísná bezpečnostní opatření platí už od roku 2001, kdy teroristické útoky na Spojené státy vedly na všech světových letištích bez výjimky k přehodnocení bezpečnostních opatření, která i u nás byla do té doby pouze nahodilá a nedůsledná.

Při balení buďte obezřetní

Prvním krokem je již balení zavazadel doma. Už zde byste si měli dobře zvážit, které věci si necháte při sobě a vezmete si je na palubu letadla, a které věci zabalíte do svého kufru.

Zde je třeba si uvědomit několik důležitých věcí. Na palubu letadla si můžete vzít pouze nezbytně nutné věci. Omezení jsou zde významná a pokud je porušíte a nebudete se snažit do letadla přinést nedovolený či podezřelý předmět, stane se vám, že ho budete muset na letišti zanechat a jednoduše ho vyhodit.

Nůžky a pilníky nechte doma

Zcela běžnou součástí našich věcí při cestování jsou nápoje. Na palubu letadla tekutiny sice s sebou mít můžete, nicméně jejich objem je výrazně omezen. Můžete tak mít u sebe lahvičku do 100 ml. Což je velmi málo. Abyste si s sebou mohli vzít více tekutin, musíte lahvičky o celkovém objemu do 1 l. uložit do sáčku a předložit k samostatné kontrole.

Vyjímku tvoří léky a výživa pro děti. Ač se může toto opatření zdát přehnané, je k němu vážný důvod.

Nedávno se totiž několik teroristů pokusilo v nápojových lahvích propašovat na palubu letadla nebezpečnou výbušninu, která by v případě výbuchu zničila celé letadlo.

Nůž, pilník, šroubovák a jiné ostré věci si na palubu letadla rovněž nevezmete. V koších na letištích tak končí mnoho věcí, které si cestující zapomněli přendat do svého zavazadla, nebo je nechat doma. S pilníkem v kabelce vás tak do letadla určitě nepustí.

Do letadla si s sebou nevezmete ani parfém, který je větší než zmíněných 100 ml. Problémy můžete mít i se sprejovými voňavkami, se kterými vás mohou také při odbavení odmítnout.

Omezen není pouze obsah vašeho zavazadla, které si s sebou na palubu berete, ale též jeho rozměry i obsah. Zavazadlo by nemělo být větší než 26x45x25 cm a nesmí vážit více než 23 kg. Omezení však záleží na konkrétních přepravcích.

Kovový podpatek vás může ztrapnit

Do choulostivých situací vás mohou dostat kovové přesky u pásků, kovové podpadky či knoflíky při průchodu kontrolní branou. Každý kdo slyšel nepříjemné pípání a varovná světla brány potvrdí, že se nejedná zrovna o příjemný pocit.

Inpiduální kontrola pak musí odhalit kovový předmět na který signalizace upozorňuje a jeho bezpečnost. Může se vám tedy stát, že budete vyzváni k zutí bot a jejich podrobnější kontrole.

   

Prohledat jednotlivé výrazy - S čím vás do letadla nepustí? Dávejte pozor

S , čím , vás , do , letadla , nepustí? , Dávejte , pozor ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka