Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Sběrači kovů mohou dále beztrestně krást!

19.07.2008, 10:46   |   M.   |   komentářů (2)

Ani nevíte, jakou sem měl radost, když poslanci schválili novelu zákona, kde bylo mimo jiné ustanovení, že platit za kovy je možné pouze bezhotovostně. Tato úprava by definitivně zabránila somrákům, nejrůznějším bezdomovcům a zlodějům, kteří deně táhnou kolem našeho domu s kármami plných nakradeného kovového materiálu, prodávat na kradené věci.

Jak sem se však obával senát právě toto ustanovení zrušil. A to jak jsem se dozvěděl z televize Nova, protože by se tím zabránilo rodinám, kteří jednou za rok například vyklízí sklep, tyto kovové odpady defakto ve sběrně prodat.

Fajn. Zásah senátu však takovým rodinám nijak nepomohl, naopak, mnoho z těch poctivých opět nebudou moci takovýto kovový odpad i nadále prodat. Proč?

Protože než se do sběrny s odpadem dostaví sami, ukradnou jim tento materiál zloději. I nadále tak bude pokračovat legální rozkrádání kolejí, kovových hal, kanálů, částí plotů, drátů a všeho co se dá prodat. Mimo jiné i kovových náhrobních desek z národního památníků terezín.

Z uvedeného mohou mít občané pocit, že se kvůli nejrůznějším zájmům ochraňují zločinci, resp. zájmy sběren, které na současné džungli vydělávají, poškozuje se však většina slušných lidí, kteří se stávají obětí. O to horší je fakt, že se argumentuje zájmy poctivých lidí, které však současný stav z velké většiny poškozuje.

Stíhat zloděje kovů je velmi složité a často nemožné, protože tito zloději často spolupracují se zaměstnanci sběren, kterým musí být velmi často jasné, odkud materiál pochází. Ukažte mi zaměstnance či majitele sběrny, který nerozezna poklop od kanálu, část plotu, části rozřezaných kolejnic apod. Nutné svědectví zaměstnanců sběrny tak často znemožňuje odhalit a identifikovat pachatele, nebo mu trestnou činnost dosvědčit.

Funguje tak zde koloběh, jehož rozetnutí senát v podstatě zmařil. Tisíce "profesionální" zlodějů kovů nadělá stamilionové škody. Ve sběrně prodají předměty za cenu kovu, tedy za 10 a méně procent původní hodnoty (dle charakteru přemětu). Sběrna však toto zboží prodá s několikanásobným ziskem. Přičemž jedním z lukrativních předmětů jsou právě evidentně kradené věci, u nichž se zloděj spokojí se zlomkem skutečné ceny.

Existují i slušné, převážně větší sběrny, které mají absolutní zákaz vykupovat podezřelé předměty. Nicméně i těmto kazí pověst stovky menších sběren, které vykupují vše.

Prohledat jednotlivé výrazy - Sběrači kovů mohou dále beztrestně krást!

Sběrači , kovů , mohou , dále , beztrestně , krást! ,

Sběrači kovů mohou dále beztrestně krást!

kradou i nekradou

jsem přitom že bezdomovci kradou ,ale slušní lidé kteří např vyklízí barák snad ...

sběr kovů

také sbírám kovy-většinou železo ale z popelnic a to co mi kdo dá ale VŠICHNI SB...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka