Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Slovenské banky před zavedením vyšší daně zvyšují poplatky

02.08.2012, 07:09   |   Bankovnipoplatky.com   |   komentářů (0)

Od srpna si podle nových ceníků připlatí klienti pěti peněžních ústavů, poplatky zvýší také největší banky. Zdraží například vedení účtu nebo poplatky za vklad a výběr hotovosti u přepážky. Od začátku roku, kdy země zavedla mimořádné zdanění bankovního sektoru, komerční banky měnily ceníky už poněkolikáté. Podle analytika portálu Finančnáhitpárada.sk se tak děje častěji než v minulosti.

Někteří odborníci soudí, že banky se tak snaží kompenzovat vyšší zdanění. Samotné peněžní ústavy to ale odmítly, k zvýšení cen prý přistoupily kvůli vyšším nákladům. Levicový kabinet premiéra Roberta Fica pohrozil bankám pokutami od 330.000 do 660.000 eur (8,4 až 16,8 milionu korun), pokud budou zdražovat své služby neodůvodněně. Rovněž hodlá bankám nařídit, aby obyvatelům s nízkými příjmy poskytovaly základní služby spojené s vedením bankovního účtu za symbolické euro měsíčně. Centrální banka už upozornila, že prokázat spojitost zvýšení bankovních poplatků s mimořádným zdaněním bank bude těžké.

.

Ficova jednobarevná vláda plánuje zdvojnásobit výnos ze zvláštní bankovní daně, která je nyní nejvyšší v eurozó;ně a kterou zavedl předchozí kabinet stran pravého středu. Samotná sazba mimořádného odvodu podle návrhu sice zůstane na současné úrovni, banky ji ale budou od podzimu platit ze všech vkladů. V současnosti se počítá jen z vkladů podniků. Ročně by tak stát mohl z bankovní daně inkasovat přes 200 milionů eur, které vláda hodlá použít na ozdravení veřejných financí a podporu hospodářského růstu.

Na rozdíl od původního návrhu by se mimořádné zdanění bank mělo postupně snižovat. Ministerstvo financí slíbilo, že stát tuto daň zruší poté, co z ní vybere miliardu eur. Stát by se tak mohlo po roce 2020.

Prohledat jednotlivé výrazy - Slovenské banky před zavedením vyšší daně zvyšují poplatky

Slovenské , banky , před , zavedením , vyšší , daně , zvyšují , poplatky ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka