Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Částečně invalidní důchod

Autor Monika Jiroutová
Předmět Částečně invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, mému manželovi byl přiznán částečný invalidní důchod - před více než 3 měsíci. Do té doby pobíral nemocenské dávky. Před tím pracoval jako OSVČ. Následně si zlomil 4 obratle. Nyní je již 3 měsíce doma bez jakýchkoliv příjmů. Rozhodnuto sice bylo, že na částečný invalidní důchod má nárok, u komise dostal i papír o pracovní rekomandaci, ale oficiální rozhodnutí od ČSSZ mu stále nepřišlo. Když jsme tuto věc urgovali, bylo nám řečeno, ať stále čekáme, že to není nic neobvyklého. Chtěla bych vědět, do jaké doby je ČSSZ povina toto rozhodnutí zaslat a vlastně i sdělit informaci kolik bude výše jeho důchodu - to mu také dodnes nikdo neřekl.Je potom možné, aby mu přiznaný důchod vyplatili zpětně? A  je možné se zatím evidovat na úřadu práce? Nebo koho máme požádat o nějaké sociální dávky? Ani nevíme, na co máme nárok. Já jsem na mateřské dovolené a máme ročního syna. Moc děkuji za odpověď a vlastně i pomoc v mé životní situaci.

Odpověd na dotaz:

Jako v jiných věcech má i tento úřad na rozhodnutí 30 dní, v případě komplikacích či složitějších případů snů 60. Pokud Vás úřad nevyrozumí do této doby, určitě je vhodné ho písemně spolu s dalšími argumenty k vyjádření vyzvat a pohrozit, že se obrátíte na nadřízený úřad v případě že své povinnosti plnit dále nebude.

Je třeba být rázný a dožadovat se u úřadu tvrdě svých práv

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka