Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


mateřská dovolená po RD

Autor Pavlína
Předmět mateřská dovolená po RD
Dotaz

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Jsem momentálně na RD, která mi končí v listopadu tohoto roku. Plánujeme další miminko. Pokud se to ovšem podaří, budu v době ukončení RD znovu těhotná.

V době ještě před svou první dcerkou jsem byla 6 let zaměstnaná v jedné firmě. Zaměstnavatel bohužel skončil a tak jsem ihned přešla do nového zaměstnání ( státních služeb ). Jenže cca po 1,5 měsíci, kdy jsem byla v nové práci, jsem zjistila, že jsem těhotná a bohužel mě lékařka nechtěla nechat pracovat a poslala mě na rizikové těhotenství - tedy nemocenskou. Protože jsem ale byla v 3 měsíční zkušební době, tak mě zaměstnavatel propustil bez udání důvodu. Na nemocenské jsem  byla až do přechodu na MD. Na obě jsem měla nárok, protože jsem byla v ochranné lhůtě.

Co ale bude v případě, že skutečně budu znovu těhotná? Budu mít nárok na mateřskou dovolenou? Pokud ano, tak od kdy? A nebo se budu muset registrovat na úřadě práce, protože těhotnou mě samozřejmě na pár týdnů nebo měsíců nikdo nezaměstná ?! A co potom RD?

Děkuji moc za odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

v takto obecná rovině Vám bohužel odpovědět nedokážu. Nejpřesnější informace by Vám poskytli na příslušném úřadu práce. Pokud by Vám nebyla přiznána přímo mateřská, tak máte nárok čerpat do výše rodičovského příspěvku ve výši 7 600,- Kč, takže to je minimální částka se kterou můžete po narození dítěte počítat.

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka