Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Platební rozkaz

Autor Aneta Wendlerová
Předmět Platební rozkaz
Dotaz Dobrý den, vloni v březnu jsme prodali osobní automobil, ale nový pan majitel nám ho doposud nezaplatil ani se nedostavil na dojednaný přepis vozidla. V září jsme na něj podali žalobu a soud vydal platební rozkaz. Doposud jsme ale peníze neviděli, ani nás nikdo neinformoval, zda podal nějaký odpor tudíž předpokládám, že ne. Nyní čekáme až nabyde platební rozkaz právní moci. Je na to nějaká lhůta, nebo nač vlastně čekáme? Také jsme se dozvěděli, že pán auto již prodal, i když je vlastně stále naše. Je za to nějaký postih, i když je tato informace nepodložená?Děkji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

než podávat občanskoprávní žalobu, hodilo se zcela určitě podat trestní oznámení, kdy se jedná zcela jasně o podezření z podvodu. Policie už by také přeci jen na něj mohla vyvinout nějaký tlak. Platební rozkaz ač v plné moci Vám sám osobě vrácení peněz nezajistí. Zvlášt, když se jedná o podvodníka, který ani nemusí mít vlastní majetek.

Doporučoval bych Vám tedy co nejdříve zformulovat kvalitní trestní oznámení, kde se uvedou všechny skutečnosti tohoto činu - důkazy, i informace o převodu auta na jinou osobu, kde zkuste policii navrhnout aby auto zajistila.

Plnou moc nabývá platební rozkaz po uplynutí 15 dnů od doručení. Pokud si ho pán nepřevzal, pak se stejně platební rozkaz zruší a musí se rozhodnout rozsudkem.

Je třeba tedy navštívit přímo soud a nechat si na platebním rozkazu vyznačit doložku o nabytí právní moci.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka