Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


práce při mateřské

Autor Jiří Šolc
Předmět práce při mateřské
Dotaz

Dobrý den. Moje známá je v současné době 3.měsícem na mateřské dovolené.Při tomto pobírá příslušné dávky. Vzhledem k tomu, že na trv. pracovní poměr je u jednoho zaměstnavatele, zde nahlásila tzv. mateřskou. Zároveň před nástupem na mateřskou pracovala v 2. zaměstnání na tzv. vedlejší pracovní poměr, který v současné době není již takto definován.Zde nástupem na mateřskou dovolenou pracovní činnost neukončila a  pracuje zde neustále a pobírá příslušný plat. V současné době byla kontaktována , že v případě druhého zaměstnání nemůže v současné době pracovat a nemůže jí být vyplácena příslušná mzda. Toto je prý dle zákona možno až po 6. měsícech od nástupu na mateřskou dovolenou.

Chtěl bych se zeptat na podrobnosti v této situaci a zda je z tohoto neúmyslného jednání možná sankce a jaká.

Odpověd na dotaz:

Ano, mateřská dovolená je určena pro to aby se matka intenzivně starala o narozené dítě. Díky tomu dostává ze systému 69 % svého původní platu. To znamená, že by neměla tuto mzdu jinak dostávat.

Po přiznání rodičovského příspěvku si následně může přivydělávat neomezeně, pak už tedy nebude žádné omezení v možnosti pracovat. Nesmí však dítě nechávat v jeslích více než stanovený počet dnů v týdnu.

Pokud se jedná o neúmyslné pochybení, pak záleží na úřadu zda sankci udělí či ne. Záleží to případ od případu a záleží to na volné úvaze úřadu.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka