Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Stavba chatky

Autor Zdeněk Danda
Předmět Stavba chatky
Dotaz

Dobrý den, na svém pozemku (zahradě) mám 2 parcely (první je stavební parcela-14m2 a druhá je vedená jako plocha pro zahradu a sad)toto vše je na jednom pozemku.Na stavební parcele mám již léta postavenou malou chatku a nyní je v desolátním stavu, nemá smysl ji opravovat, rozhodl jsem se postavit o kousek vedle novou a stávající zbourat.Podal jsem si žádost na Úřad územního plánování(v Žatci) kde my moji žádost zamítly s tím, že se jedná o pozemek zařazený do ploch pro zahrady a sady.Jedná se o jednopodlažní chatičku s verandou o celkové výměře 23m2 bez pevných základů,výška 2,7m,jedna část je určena k rekreaci,nikoli k trvalému bydlení a druhá část jako kůlna na nářadí.Je nějaká možnost obrany? Existuje nějaká výjimka v zákoně? Jak na úřadě územního plánování, tak na SÚ jsem se setkal jen s arogancí úředníků, neochotou věc řešit a vyhrožováním pokutami, pokud začnu stavět. Prosím Vás o radu, velice děkuji za každou pomoc. Zdeněk Danda, Žatec.

Odpověd na dotaz:

Napadá mě vyjmutí plochy pro sad a zahradu z tohoto fondu a přeměnu na stavební pozemek. Už jste viděl územní plán? Vzhledem k tomu, že je již v sousedství vlastně část plochy určen k zastavění, tak by to neměl být problém. Ale samozřejmě taky záleží na přístupu účastníků, takže proces může trvat na každém úřadě jinak. V této věci bych doporučoval pomoc nějaké odborníka, který se tím zabývá, což může zase na druhou zvýšit náklady..

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka