Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


dedicvi a dluhy

Autor lorianna novakova-brennerova
Předmět dedicvi a dluhy
Dotaz

Dobrý den.

Žiji s druhem se kterým mám 2 děti. Nedávno jsem zjistila, že druh má značné dluhy, které již kvůli své nemoci není téměř schopen splácet.

Pokud bychom se vzali, v případě úmrtí již manžela, zdědím společně s dětmi i jeho dluhy - jedná se o neúčelové půjčky a kreditní karty. Za tyto dluhy budu ručit jen do výše zděděného majetku? Lze pokračovat dále ve sjednaném splátkovém kalendáři nebo je třeba dluhy ihned uhradit?

Dále se chci zeptat pokud bych společně s dětmi zdědila nemovitost, příp. jiný majetek, mám právo s ní nakládat nebo bude dětem stanoven poručík? Lze toto ošetřit v závěti? jak je to v případě, že by druh nemovitost dětem daroval?

Omlouvám se za množství dotazů, ale chci vyřešit pro mě dosti komplikovanou životní situaci.

Děkuji.

 

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

pokud by jste přijala dědictví byla by jste odpovědna za jakékoliv dluhy. Je tudíž potřebné si zjistit jak velký je poměr majetku oproti dluhům. Pokud dluhy překračují hodnotu majetku, pak je lepší se dědictví vzdát.

Další věcí je, že pokud si manžela vezmete a nebudete mít mezi sebou uzavřenu předmanželskou smlouvu, pak by další dluhy mohly spada to společného jmění manželů a byla by jste za ně také plně odpovědna. Pokud druh nemovitost dětem daruje, pak se do budoucna zbvíte nebezpečí, že o nemovitost z důvodu dluhů přijdete.

V případě dalších informací či další právní pomoci mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Dětem je v tomto případě stanoven poručník ze zákona, to závětí nijak neovlivníte. A navíc budou mít děti zajištěn podíl na dědictví přímo ze zákona.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka