Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Dluh ? u Pražské plynárenské

Autor Zdeňka Rumlová
Předmět Dluh ? u Pražské plynárenské
Dotaz

Dobrý den,

1.12.2006 jsem se odstěhovala z bytu na Žižkově(praktiky majitele byly dost tvrdé - unikají zplodiny z karmy nekoupejte se!! ač jsem z karmy platila nájem nechala jsem ji opravit na vlastní náklady,praskla stoupačka-rozkopal byt a nechal to tak  ústní napadání ap.- ať žije justice a SON -platit platit a rady nerady = nic se nedá dělat).Takhle se zbavte reguláka!

26.11. jsem nahlásila na plynárnách že se stěhuji a nahlásila odběry do nového bytu.Plynárny měli volný termím ař 5.12.na odpojení plynoměru a to už jsem se do domu nedostala a když jsem kontaktovala majitele ten na mě ječel,že do jeho domu nepáchnu.Volala jsem do plynáren ať mi případné faktury pošlou na novou adresu.

Nechala jsem si cca 5 měsíců přeposílat poštu sousedkou a poštou.Došla mi faktura na 128,- Kč tu jsem zaplatila 19.3. 2007.

Plynoměr si přihásil na sebe 11.1.2007 - sdělení zákaznické linky plynáren.

 9.9. 2008 šok dopis ze soudu za leden 2007 nemám uhrazen za plyn za 689 kč + poplatky.Vše posílali na starou adresu ač měli novou sdělenou.

Moje dotazy:

1.do kdy je povinna Pražská energetika vystavit fakturu při skončení odběru (dle mě do 15 dní od ukončení služby tj.do 26.1.) v té době mi faktura přišla na 128,- Kč

2.jak se lze bránit proti soudním poplatkům - jsem matka samoživitelka.Pracuji ve státním podniku čistý plat okolo 13000 tisíc bydlím v Praze za byt platím i s poplatky 8500.

3.Lze v případě toho že dokážu nekvalitu práce díky níž jsem se dostala do problémů žádat odškodné po plynárnách - exekuce je v ašem oddělení důvod rozvázání pracovní činosti.

Děkuji

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Pokud Vám přišel dopis od soudu, předpokládám, že se jedná o platební rozkaz, můžete proti němu podat odpor. Samozřejmě doporučuji ihned uhradit dlužnou částku, prozatím bez soudních poplatků. I když ty nejsou takovým problémem. Mnohem horší jsou případné odměny advokátů a exekutorů, které mohou výslednou dlužnou částku poslat do obrovských výší.

Pokud jste novou adresu nahlašovala. Tedy máte i písemný důkaz, například odhlášku plynu apod. kde se píše i nová adresa apod. Pak to zcela jistě přidejte jako důkaz k odporu s tím, že se jedná o pochybení plynárny, která nevzala v potaz, Vaši novou adresu a fakturu Vám zasílala na starou.

Ještě před podáním odporu však doporučuji ještě kontaktovat společnost a upozornit ji na to, samozřejmě jí hned i své tvrzení prokázat a navrhněte plné uhrazení dlužné částky výměnou za stažení žaloby.

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka