Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


dotaz

Autor Zdena Havelkova
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu.jedna se o to, že před desteti lety jel syn coby učeň autobusem.Protoze se v tu dobu menilo jizdne, stipl si listky za 2x 2Kč a když přišel revizor vyžadoval na něm ještě jeden lístek v hodnote 1 Kč.U soudu mu namerili, ze ma zaplatit pokutu a výdaje.Syn to vsak odmitl a po deseti letech bez upomínky či nejakeho upozornění mu přišlo zaplatit 12 000 Kč.Chtěla bych vědět, zda je povinen tuto sumu zaplatit (jen exekutor si účtuje cca 7000 Kč. aniž by někam šel či vyřizoval) a zda není nejaka promlčecí doba v tomto případě. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.   Havelková Zdeňka.

Odpověd na dotaz:

Podstaným ve Vašem případě je fakt, zda Váš syn skutečně neměl v pořádku jízdenku..i kdyby mu chyběla pouhá koruna. Pokud bylo vše v pořádku pak bylo možné bránit se v soudním řízení. I když je pravda, že soudy ve většině případů žalované odsuzují.

V té chvíli je rozhodující, že měl revizor osobní údaje Vašeho syna a zřejmě jeho podpis pod dokladem o kontrole (uložení pokuty) a bylo bráno za dokázané, že Váš syn načerno skutečně jel. Nic nebrání ani fakt, že se vše stalo před 10 lety.

V této chvíli Vám bohužel nic jiného než zaplatit celou částku nezbude. V opačném případě se vystavujete nebezpečí exekuce svého majetku. V této závěrečné fázi vymáhání, především pokud existuje právoplatné soudní rozhodnutí, už je těžké něco napravit.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka