Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Exekuce

Autor Tomáš Gesierich
Předmět Exekuce
Dotaz

Dobrý den.

Mám dotaz na postup exekuce. Exekutor obstavil rodinný účet a dal exekuci na můj plat. Na tento účet chodí můj plat, manželky plat a výživné na děti manželky z předchozího manželství. S manželkou jsme se brali před 6 lety a žijeme v bytě i s jejími dvěma dětmi (nyní 14 a 19 let a obě studují). Moje účetní vypočetla částku, která mi zbyde, kde byly započteny obě její děti i moje dcera z mého 1. manželstí (20 let a studuje), na kterou platím výživné (což jsem doložil rozsudkem). Dva měsíce byla částka stržena takto - já, manželka a 3 děti; za tento výplatní termín mi však byla stržena mnohem vyšší částka a po dotazu mi bylo účetní vysvětleno, že prý exekutor napadl započtení manželčiných dětí a nemám nárok je započíst do vyživovaných osob, tudíž započteno - já, manželka a jedno dítě.

Je tento postup exekutora správný? Mohu zažádat u exekutora o uvolnění manželčina platu a výživného na děti, které jsou blokovány na účtu?

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Proti rozhodnutí exekutora můžete podat u soudu stížnost. Exekuce je vedena pouze proti Vám, nicméně pokud exekutor obstaví účet, je jedno zda na něj chodí peníze či plat dalších osob. Důležité je, že banovní účet je Váš. Existuje výjimka pouze v případě, že by na účet chodily peníze na platy zaměstnanců. Toto by však bylo nutné přesně vyúčtovat a prokázat.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka