Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Exekuce

Autor Vlasta
Předmět Exekuce
Dotaz

Dobrý den,měla bych dotaz.Můj plnoletý syn se dostal do finančního problému,kdy díky nezaplacené pokutě u MHD mu vznikl dluh v celkové výši 24000,kterou vymáhal exekutorský úřad.A to tímto způsobem: Aniž bych o tomto případu věděla,přijeli exekutoři do mého bytu-státního,kde se mnou syn žil  abyl zde trvale hlášen.Já byla v té době v zaměstnání.Spolu s policií a zámečníkem se snažili dostat do mého bytu,kde v té době byly i nezletilé děti a jmenovaný syn.Bylo jim ale otevřeno bez jejich použití násilí a vešli do bytu,kde začali zabavovat můj majetek i přes to,že byli upozorněni,že synovo zde není vůbec nic.V tu chvíli sem přijel můj bratr,ktrerý šel hlídat mé děti a bylo mu řečeno,že pokud nezaplatí,odvezou celé vybavení bytu v min.hodnotě 70 000 Kč,což znamenalo,že by zde zůstala jen lednice  a snad postel pro děti.Týkalo se to elektroniky,vybavení kuchyně,počítačů,nábytku a doplnků.Na připomínky,že synovo opravdu nic není,nebrali ohledy.Můj bratr celý dluh ihned uhradil,aby nedošlo k poškození rodiny.Prý když tady má syn trvalý pobyt,nezajímá je,co je jeho a co není.To ať si prokazuji až po té,co vše odvezou.Vůbec se mi toto jednání nezamlouvá.Vím,že můj syn nejdnal dobře,ale může být takto poškozena celá rodina? Podotýkám,že nyní už zde syn nebydlí a nemá už zde ani trvalý pobyt.Bylo jednání exekutorů v mezích zákona?Započteno bylo i jejich konání zde  a práce zamečníků-neboli jejich výjezd.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Bohužel musím konstatovat, že jednání exekutora bylo plně v souladu se zákonem.

Exekutor má skutečně možnost vyzvat Vás k tomu aby jste mu umožnili vstup do bytu dobrovolně. Pokud to není možné, může si vstup vynutit. Stejně tak je jeho povinností označit všechny věci, o kterých se může důvodně domnívat že patří povinnému. Samozřejmě tvrzení je tvrzení a i když podpoříte na místě svá tvrzení důkazy, není exekutor povinnen důkazy na místě hodnotit.

Bránit se skutečně můžete až následně vylučovací žalobou k soudu. Který může uvedené věci, které jsou prokazatelně ve vašem vlastnictví z exekuce vyjmout.

Zda je to v pořádku. Tak obecně ano, pokud je však postup exekutorů zbytečně tvrdý a často nelogický, to v případě, kdy se orientují např. jen a pouze trvalým bydlištěm dlužníka, přestože tam dlužník třeba již léta nebydlí apod..tak to v pořádku není

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka