Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


exekuce

Autor Lenka Černá
Předmět exekuce
Dotaz

Dobrý den,

prosím vás o zodpovězení následujícího dotazu.

Před 10 lety jsem dostala od Dopravního podniku pokutu za jízdu na černo. Byl mi doručen platební rozkaz, kde jsem měla uhradit částku 700,- Kč jako pokutu + dalších cca 700,- Kč za náklady na řízení. V poučení stálo, že se proti těmto nákladům mohu odvolat.

Zaplatila jsem pokutu a proti nákladům se odvolala. Nikdy jsem však nedostala od soudu vyrozumění o tom, jestli bylo odvolání zamítnuto či uznáno. Před měsícem mi přišel exekuční příkaz na částku cca 11 000,- Kč - kvůli nezaplacené částce nákladů na řízení, proti které jsem se odvolávala. Tu jsem zaplatila osobně u exekutora. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby na mě byl poslán exekutor v případě, že jsem nebyla vyrozuměna s tím, že moje odvolání bylo zamítnuto a zda mám šanci tuto částku zpět soudní cestou vymoci.  

Děkuji za odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Záleží na tom, zda a kam Vám bylo zasláno rozhodnutí o odvolání. Obávám se, že poku jste nedůvodnost náhradů řízení neprokázala, pak bylo rozhodnutí negativní.

Ale je tu jedna věc, pokud se jednalo o platební rozkaz, pak tam byla možnost podání odporu, nikoliv odvolání, to v této věci není možné. Je možné, že pokud jste podala odvolání a nikoliv odpor, jak stojí i v poučení, pak to bylo okamžitě zamítnuto. Netuším však z jakého důvodu by Vás o tom soud nevyrozuměl. Nicméně jako účastník řízení se můžete přímo na soudu informovat o krocích soudu, které Váš případ provázeli a zjistit důležité skutečnosti.

Na vrácení částky jistě nárok mít nebudete. Není chybou exekutora, pokud soud například nedoručil rozhodnutí.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka