Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Exekuce a bývalý manžel

Autor Ivet
Předmět Exekuce a bývalý manžel
Dotaz

Dobrý den,

Jsem rok rozvedená, s manželem jsme majetkově vyrovnaní, v září jsem mu nechala zrušit trvalé bydliště. V prosinci 2008 měl vážnou autonehodu, do května prý nebyl schopen pracovat a z půjček co jsi napůjčoval mu vznikl dluh přes 300 000,-. Neustále se všichni obracejí na mě, že mám platit, že došli jemu dvě upomínky a protože nereagoval, tak 3 poslali mně, je možné, že to je ještě z doby manželství, kdy jsme rekonstruovali byt, takže to znamená, že když to neplatí, tak to budu asi platit já, i když všechno podepsal on, je to správně asi, že? Ale nyní jeho dluh 300 000,-, který už nevznikl v manželství odkoupili od banky rychváři a i když tady nemá trvalé bydliště, neustále chodí ti chlapi za mnou a ptají se mě, kde je manžel atd a že mi vezmou majetek, můžou, když jsme majetkově vyrovnaní a já nemám s tímhle nic společného? Moc Vás prosím o radu a co mám případně dělat. Nemůžu za mého ex a dneska nespím hrůzou já. Děkuji Ivet.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

abych Vám mohl správně odpovědět, musel bych vidět znění vaší dohody o vypořádání společného jmění manželů a jak případně upravuje vzniklé závazky a odpovědnost za ně.

Obecně za výhradní dluhy manžela odpovědnost nenesete, nicméně to skutečně velmi obtěžuje.

Nezbude Vám zřejmě nic jiného než odkazovat vymahače na adresu manžela a více s nimi nekomunikovat. V případě, že by se někdo snažil vymáhat dluh přímo po Vás tak je třeba se aktivně bránit.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka