Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


koupě nemovitosti se sídlem cizí firmy

Autor Veronika
Předmět koupě nemovitosti se sídlem cizí firmy
Dotaz

Dobrý den,

koupila jsem nemovitost, u které jsem si před koupí zkontrolovala na výpisu z katastru, že na ní neváznou žádné exekuce ani jiné závazky. 

Nyní mi poštou chodí doporučené dopisy na osobu, která je na nemovitosti trvale hlášena a tyto zásilky si nepřebírá. Toto trvalé bydliště je tam vedeno ještě od prvního majitele, já jsem již třetí.  Dále tato osoba má na své jméno a jméno svého otce (který již zesnul) nahlášeny na této adrese sídla firem, které postupně zakládali a na které jsou vyhlášeny konkurzy, tudíž na tuto adresu chodí i exekuce k zmíněným firmám.

Odhlášení trvalého pobytu osoby řeším již s místním obecním úřadem, ale nemám tušení, jakým způsobem zjistit, kde jaké firmy mají sídlo v tomto domě. V internetovém rejstříku jsem podle této adresy našla mnoho firem, některé zaniklé a některé v konkurzu.

Mají právo exekutoři v případě, že tam přijdou, cokoliv v domě zabavit bez ohledu na nového majitele? Nemůže se stát, že by se tyto případné dluhy firem a osoby přenesly jakýmkoliv způsobem na mě, popř. na jiné nemovitosti v mém vlastnictví? Mohu tomuto nějak předejít, např kontaktovat exekutory a uvést vše na pravou míru, nebo  osobně zrušit sídla firem? A kde vezmu definitivní soupis firem, které jsou k této adrese vázány?

předem děkuji za radu

s pozdravem

Veronika

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý večer Veroniko,

toto je právě případ na kterém se podepsal úřední šiml a nesmyslné předpisy, které omezují vlastníky nemovitostí. Máte pravdu, že zde existuje nebezpečí exekuce Vašeho majetku, potěšit Vás může, že postižen může být pouze majetek movitý, jakákoliv exekuce se určitě nebude týkat Vaší osoby, nemovitostí, automobilů ani jiného majetku. Někteří příliš aktivní exekutoři jsou totiž bez rozmyslu schopní exekuovat vše co na místě najdou a to i neoprávněně. Existuje ale určitě řešení, kterým se nebezpečí exekucí zbavíte. Chci se zeptat, zda máte v domě bydliště a umístěné nějaké svě věci?

Odpověď mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz, kde také domluvíme nejvhodnější postup.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka