Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Manželovy dluhy

Autor Macková P.
Předmět Manželovy dluhy
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně manželových dluhů, které vznikly převážně za dobu trvání našeho manželství (1,5 roku), o kterých jsem vůbec netušila a přišla k nim úplně nevinně. Manžel se totiž asi před měsícem přiznal k závislosti na výherních automatech a celou dobu se mu to dařilo tajit a zadlužit nás (pro mě uplně nevědomky). Jde o spotřební úvěry, které nyní činí dohromady 750 000 Kč. Nyní nemá peníze na jejich splácení. Mohu sebe a naši dceru prosím nějak ochránit? Chrání nějak zákon tyto závažné připady, kdy manžel/ka ohrožuje vážně hospodářskou situaci v rodině? Mohu se od vzniklého, mnou naprosto nepředvídatelného závazku a obrovského a jiste narůstajícího dluhu odprostit? Nyní jsem rok na mateřské a ještě budu 2 roky. Je to pro mne a roční dceru zoufalá životní situace. Uvažovala jsem o zúžení SJM, bude.li nutné i rozvodu, který nás ale zřejmě ochrání pouze do budoucna. (?)

Děkuji předem mnohokrát za pomoc a cenné rady.

P.Macková

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

určitě možnost obrany je. A pravděpodobně bych Vám doporučil i možnost rozvodu, kdy spolu sice můžete dál teoreticky žít, ale do budoucna se vyhnete riziku zadlužení z titulu společného jmění manželů.

Je tedy třeba nyní zvolit správnou strategii a vypracovat důležité dokumenty, jako například prohlášení Vašeho manžela apod. stejně tak bude třeba v případě, že by jste zvolila možnost rozvodu ve stejném duchu upravit i související dohody o vypořádání společného jmění manželů, aby jste se vyhnula odpovědnosti za takto obrovský dluh.

Pokud by jste potřebovala konkrétní právní pomoc a nalézt konkrétní řešení, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka