Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Neoprávněná exekuce

Autor Tomáš
Předmět Neoprávněná exekuce
Dotaz

Dobrý den,

potřeboval bych poradit jak bych měl postupovat. Jsem se 4 roky soudil z toho poslední 2 roky jsem byl v úplné platební neschopnosti a bez jakýchkoliv příjmů a podpor. Mám vyhrané pravomocné rozsudky, ale peníze mi stále ještě nikdo zpětně nevracel a čekají mě ještě další žaloby a soudy. Ale za ty 2 roky jsem nebyl schopen platit družstevní byt, tudíž jsem se s nimi domluvil na odklad plateb a začal splácet po 5tisících měsíčně. Již jsem skoro splatil celou dlužnou částku 70tisíc, , ale přišlo mi, že musím zaplatit ještě penále z prodlení okolo 300tisíc. Že musím ihned zaplatit, jinak půjde byt do dražby. Na bytě již mám plombu exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Právník z byového družstva se mnou nekomunikuje a exekutor mě na něj neustále odkazuje. Mám všechny složenky o pravidelných platbách a i sepsanou smlouvu o splácení. Že v případě mé platební neschopnosti bude exekuce, ale já pravidelně splácel. A momentálně se mnou nikdo nechce komunikovat a hrozí mi dražbou bytu. Netuším co mám dělat a kam se obrátit. Děkuji moc za pomoc.

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

okamžitě se obraťte na soud, a podejte návrh na zrušení exekuce, tento návrh podložte všemi důkazy které máte k dispozici. Soud celou věc posoudí a pokud uzná, že Vámi předložené důkazy jsou skutečně průkazné, pak exekuci zastaví. Jiná možnost zde v případě nekomunikace druhéí strany v podstatě není.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka