Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Ochota splácet

Autor Černý
Předmět Ochota splácet
Dotaz

Dobrý den, kdysi jsem udělal velikou chybu a nalítnul kamarádovi s ručením na směnku u banky. Teď exekutoři žádají něco přes 4.000.000.,-Kč. Nemovitostr mám zatíženou hypotékou aktuálně odhad domu odpovídá výši hypotéky. Jsem OSVČ, mám dvě děti, manželka na mateřské. Exekutor mi oznámil, že bychom se mohli dohodnout na celkem slušných splátkách 5.000 měsíčně s tím, že třeba po 15-20 letech banka exekuci zastaví jako nevymožitelnou. Kamarád ale nelenil a zavolal nějakému známému exekutorovi a prý existuje možnost, údajně se tomu říká ochota splácet nebo tak něco, a prý je někým stanoveno minimum, které musím hradit, aby byla ona ochota vidět. Jelikož jsem měl daňové přiznání na nule, jedná se prý o částku asi 350,- Kč? A také se prý tím dá oddálit další exekuce s tím, že víc peněz nemám a že teď jednu exekuci splácím. Doufám, že další žádnou mít nebudu, ale člověk v dnešní době fakt neví. Vím, že mohu být rád, že exekutor navrhl rozumné splátky a žádné zbytečné zabavování, ale nechci zbytečně za někoho platit dluhy. Dlužník není k nalezení, tudíž chtějí vše po mně. Děkuji předem, za jakékoliv vysvětlení.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

tady bohužel žádná přesná pravidla neexistují. Pokud jste skutečně zavázán z té půjčky, pak je samozřejmé, že budou chtít úvěr po Vás splácet. Splátky 5 tis korun ze 4 milionů se mi taky zdají poměrně rozumné. Jinak žádné takové minimum o kterém se zmińujete neexistuje nebo o něm nevím. Obecně Vám mohu říct, že exekuce jsou zastavovány z důvodu nedodstatku majetku dlužníka poměrně často a to se jedná o lidi, kteří vůbec netrpí chudobou.

Přesné podmínky jsou tedy na dohodě mezi dlužníkem a exekutorem, pokud je tedy nějaká dohoda možná. Záleží jen na Vašich možnostech a ochotě hradit tento dluh.

Pokud by jste potřeboval bližší pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka