Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Pokuta MHD

Autor Alena Otradovcová
Předmět Pokuta MHD
Dotaz

Dobrý den. Mám dotaz ohledně pokuty MHD. Můj zeť jel v době studií v Brně načerno MHD, pokutu zřejmě nezaplatil. V té době měl trvalé bydliště v Liberci, v Brně bydlel na kolejích. Příhoda se stala před více než 10 lety. Dnes bydlí v Plzni, kde žije se svou rodinou, a má tam práci jako veterinární lékař. Jako blesk z čistého nebe mu přišlo rozhodnutí od soudu - exekutorský výměr - na zaplacení pokuty, která naskákala za tu dobu na neuvěřitelnou sumu - asi 14 000,-Kč. Je takový postup ze strany vymahatele v pořádku, a jak se může případně bránit? Děkuji za odpověď.                           

                                                                                                             Otradovcová

Odpověd na dotaz:

Předně je třeba zjistit, na jakém základě byl exekuční příkaz vydán. Tedy kdy byl vydán rozsudek a na základě jakých podkladů/důkazů bylo rozhodnuto. 10 let je dlouhá doba a mohlo tam dojít k promlčení, které mohl Váš zed úspěšně uplatnovat. Nicméně, pokud je vše způsobeno nemožností doručení soudního rozhodnutí Vašemu zetovi, pak se obávám, že obrana zde možná nebude.

Je zřejmé, že soud při zasílání korespondence vycházel zřejmě z údajů revizora a tedy z informace o trvalém bydlišti v době, kdy byl zet přistižen. Pokud na tom místě následně nebydlel je jasné, že zřejmě poštu od soudu nedostal a tudíž se nemohl následně aktivně bránit. Je ale třeba dodat, že nedoručení nemá na platnost soudního rozhodnutí (kromě platebního rozkazu) vliv.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka