Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


pravomocná exekuce?

Autor Marie Soukupová
Předmět pravomocná exekuce?
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás s následujícím:

V polovině června 09 jsem se dozvěděla o zablokování bankovního účtu. Zjistila jsem, že je to na pokyn Exekutorského úřadu. Očekávala jsem exekuční příkaz - nic ovšem nepřišlo, a po telefonickém spojení s pracovnicí exekutora mě namísto EP přišla  pouze výzva k plnění exekuce. Zde jsem zjistila, že je tu uváděna moje špatná adresa. Byla exekuce pravomocná, když jsem žádný exekuční příkaz ani usnesení soudu z důvodu chybně uváděné adresy nepřevzala? Jak se mohu proti postupu exekutorského úřadu bránit, když tento se mnou nespolupracuje? Při mé osobní návštěvě tento týden mně byly exekuční příkazy předány - jen tak - bez ověření mé identity a bez jakéhokoliv mého podpisu. Od července ovšem oprávněný požádal o zrušení exekuce, ke které dosud nedošlo pro údajné nepotvrzení právní  moci  soudem. Jak mám dále proti exekutorovi postupovat a mohu - případně  jakou výši - požadovat náhradu škody a kam se mám dále obrátit, kam adresovat .  Děkuji moc za odpovědi.

Odpověd na dotaz:

Problém nebude v chybně vyplněné adrese. Nedoručení nic nemění na tom, že věřitel má nárok na vymožení své pohledávky, nicméně problém je nekomunikace exekutorského úřadu a už červnové zrušení exekuce.

zkuste využít služeb nějaké advokátní kanceláře, která bude mít mnohem větší váhu při komunikace s exekutorem, a případně podá kvalifikovanou stižnost na chování exekutora k exekutorské komoře.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka