Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


prosba o radu a dotaz

Autor adam
Předmět prosba o radu a dotaz
Dotaz

dobry den

chci se zeptat jake kroky podniknout v pripade uvaleni exekuce na rodice kdy ja bydlim s rodici a vlastnim cas majetku jak mne to dotkne a jake kroky podniknout pro ochranu meho majetku a co podniknout v pripade zabaveni meho majetku.

zde vam vylicim ve zkrace pribeh abyste byly v obraze :

bratr mnel pred 2 rokama dopravni nehodu ktere nezpusobil ale byla uznana spoluucast na 40%.
Jelikoz s tim clovekem ktery nehodu zpusobyl nedanim prednosti v jizde  se resi soudne v obcanskym pravnim soudem pro vyrovnani skodu zpusobene a zdravotni ujmu s trvalim nasledkem, podle meho domeni potrva roky...

rodice musely v dobe nehody brat veci cast uveru penez na dorovnani zdravotni a jine souvisejici se financni nasledky, bratr v teto momente je zdravotne postizenej na dolni koncetiny a pravou ruku , a vyzaduje trvaly dohled cimz zapricinilo zmena praci mista s nizsim financnim ohodnoceni u mamky a u otce ztratu zamestnani a ve veku 60let se prace bohuzel v jeho letech neda defakto sehnat.
a to zapricinilo mensi financni zisk a vzrust pohledavky v bance , dnes je to tak ze je vydan rozusek k exekuci, bylime momentalne v byte u bratra a mamka vlastni automobil z casti sve financi a z casti vypomoc socialniho uradu pro presun bratra na kontroly a k nemocnici jako prostredek pro presun invalidni cloveka.

chci se zeptat co muze exekutor zabavit a co nesmi , jak se mne to dotkne vicemene vybaveni meho pokoje na ktery mam doklad a meho pocitace na ktery mam doklad a ktery pouzivam pro napln me praci vice mene tady spise pujde o prokazovani tak ze spise jak dokazat ze je to muj majetek bude stacit kdyz na danovy doklad bude uveden moje jmeno a na nekterych vecech byly koupeny moji platebni kartou ?

diky za radu a preju hezky den

Odpověd na dotaz:

Exekutor nesmí zabavit věci, které bezprostředně potřebujete ke svému životu..jedná se například o hotovost 1000 kč, snubní prsteny, léky, oblečení, zdravotní pomůcky, dále věci, které nutně potřebujete pro vykonávání svého zaměstnání..např. PC, pokud ho potřebujete k výkonu své práce apod..

Svůj majetek ochráníte v případě označení všech věcí v domácnosti tzv. vylučovací žalobou, kterou musíte co nejdřív podat a vyjmenovat věci, které jsou vaším vlastnictvím a přiložit důkazy, které toto vlastnictví potvrdí..jedná se o účtenky, smlouvy, i záruční list, či svěděctví.

Jinak se Vás exekuce na Vaše rodiče nemůže dotknout.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka