Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


úvěr

Autor Jarka
Předmět úvěr
Dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu.

Syn mého manžela si vzal úvěr u GE Money bank který platí velmi nepravidelně, spíše neplatí. Ručitele k tomuto žádného neměl. Do zaměstnání chodí,  příjem má. Neudrží ale u sebe korunu, než mu je ale splátka z účtu odečtena peníze vybere a tím pádem nemá co odejít.

Z místa trv. bydliště se odhlásil a jelikož žádné trv. bydliště nemá, je přilášen na M.Ú.

Bydlí v podnájmech, korespondenční adresu si ponechal u nás a jednou za čas se objeví pro poštu. Manžel má obavy z exekuce a tak pokud syn své pohledávky neuhradí a poštou mu dojde upozornění, tyto pohledávky manžel raději zaplatí za něho. Už jsem zvažovala, že veškerou jeho korespondenci budu zasílat zpět na M.Ú kde je hlášen k trv. bydlišti s tím, že se na korespondenční adrese nezdržuje. Manžel s tím ale nesouhlasí, jelikož se prý tím nic nevyřeší a dluhy porostou.

Prosím kdo nese odpovědnost za synovi dluhy a veškeré pohledávky pokud sám nemá zájem tyto platit. Je zde nějaká možnost popř. srážky přímo z platu, ev. něco jiného aby si sám své hluhy platil. Pokud neplatí od, je povinna to za něho zaplatit rodina, nese tato za neplatiče nějakou zodpovědnost? Dluhy si udělal a dělá on a přece my nechodíme do zaměstnání na jeho požitky.

Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

dobrý den,

za dluhy syna nenese odpovědnost nikdo kromě jeho samého. Případná exekuce se tak nebude týkat žádného Vašeho majetku nemovitostí, aut apod. Nicméně je tu jedno nebezpečí. Pokud má syn korespondenční adresu u manžela, může exekutor pojmout podezření, že tam má i svůj majetek a v tom případě může přijít a zabavit všechny věci, které v domě najde. Pak se budete muset bránit složitě u soudu.

Ale je možné se této situaci vyhnout a vyhnout se tak nebezpečí případného zabavení majetku.

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka