Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Vymáhání dluhu

Autor Marketa
Předmět Vymáhání dluhu
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, přítel nesplácel půjčku a ta byla postoupena firmě Profidebt, která ho zažalovala. Proběhlo právní řízení, kde přislíbyl dluh uhadit. Nyní se chtěl s firmou domluvit na splátkovém kalendáři.Této firmě splácí již dvě splátky. Požadují po něm dluh 8 300 + nějaké popolatky, dohromady 11000 a dále 11000 náklady za právníka. Firma mu odmítla dát splátkový kalendář a pokud nezaplatí 22000, tak to dají k soudu, kde se bude tato částka dále navyšovat. Na zaplacení celé částky nemá. Ráda bych věděla, jestli mají právo požadovat po něm 11000 za právníka, dále odmítnout splátkový kalendář a dát to dál k soudu i když měl snahu situaci vyřešit. A jesli si i nadále můžou účtovat penále, nebo různé právní úkony.

Předem děkuji,

Markéta

Odpověd na dotaz:

Dobrý den Markéto 

Je to asi takto. Pokud původně žádný soud neproběhl a oba se dohodli, pak oni skutečně náklady za právníka požadovat nemohou a ani ty náklady v  podstatě neexistují. Mají určitě nárok na zaplacení celé částky ve výši 11 tisíc korun. A splátkový kalendář přijmout nemusí, to jejich povinnost není. 

Na zaplacení právníka by měli nárok v případě, když se nedohodnete na splacení uvedené částky a dali by to k soudu. Doporučil bych tedy tu částku co nejrychleji uhradit, klidně si na to i někde půjčit, než riskovat podání k soudu a zaplacení dvakrát tak vyšší částku kvůli nákladům za právní zastoupení.

Vpřípadě zájmu o další informace, nebo konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka