Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Černá stavba na mém pozemku

Autor Vykoukalová
Předmět Černá stavba na mém pozemku
Dotaz

Dobrý den,

dostala jsem darem rodinný domek,v mé zahradě je ještě jeden domek,který ale nemá okolo žádný svůj pozemek,jen prostranství před domem.Zjistila jsem však na katastru nemovitosti že vchod toho domku je postaven na mém pozemku ,ale v  katastru není tento vchod uveden.Mám nárok i přez to, že stavba je tam víc než 10 let  stará,chtít po novém majiteli penize za pozemek,nebo mohu žádat i o odstranění této stavby?Jak mám postupovat,aby to bylo všude uvedeno do pořádku.?Nový majitel nemovitosti o této skutečnosti nevěděl,neměl ho předchozí majitel upozornit?Děkuji mnohokrát za odpověď.

Druhý dotaz: Jak mám ošetřit po právní stránce majetek který jsem nabyla před manželstvím tak,aby v případě úmrtí mě jako první,nedostali partnerovi děti z 1 manželství polovinu majetku který po mé  smrti zdědí můj muž a následně jeho děti ?Polovinu dostanou moje děti.Jeho děti se s ním nestýkají už několik let,lze je vydědit i za to že se nezajímají o svého otce?

Děkuji mnohokrát za odpověď      Vykoukalová Brno

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Můžete chtít po novém majiteli nájemné, za užívání Vašeho pozemku, resp. mu můžete prodat věcné břemeno přechodu přes Váš pozemek. Jinak se tedy jedná o černou stavbu jak jsem pochopil, kde rovněž můžete žádat její odstranění. Postup bude závislý na tom, které řešení zvolíte. Preferoval bych asi prodej části pozemku, kde dům stojí. Čemuž bude muset předcházet proces rozdělení stávajícího pozemku.

Dědění je problém. Institut vydědění je složitý a velmi nespolehlivý, takže bych se na něj být Vámi rozhodně nespolíhal. Velkou část vydědění vytšinou soudy zneplatní. Existuje je jiné řešní, ale to není obsah pro tuto sekci.

Pokud by jste potřebovala konkrétní pomoc či podrobnou radu, tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka