Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


dědictví

Autor daniela
Předmět dědictví
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu.

V dědikém řízení po otci je byt v hodnotě 350 tisíc korum. Mám o něj zájem. u notáře jsme se s macehou dohodly, že jí vyplatím. Ale.: musím jí vyplatit celých 350 tisíc/odhad/, ona tam bude jako břemeno  na dožití a ještě nebude platit nájem, protože nebude majitelem. Přijde mi to nespravedlivé, marně hledám svůj podíl a ještě platím všechny náklady, ona nic.Náklady na pohřeb a další výdaje , které jsem měla se nepočítají. Co můžu dělat? Děkuji .

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

mohou existovat tyto možnosti:

např. Vy jí vyplatíte, ale pouze tak aby to odpovídalo jejímu podílu..např. 75 procent. Rozhodně ne celou částku. Pokud jí vyplatíte, tak se buď ostěhuje, nebo s ní uzavřete nájemní smlouvu a bude Vám platit nájem.

Nebo dostane pouze polovinu částky, byt Vám převede, ale může se tam zřídit věcné břemeno na dožití s tím, že si bude platit náklady, které s užíváním bytu souvisí.

Vámi nastíněná dohoda je pro Vás krajně nevýhodná a rozhodně bych ji nedoporučoval. Nicméně i když ona nebude vlastník je možné celou věc upravit, tak, že se s ní podepíše nájemní smlouva aby byla nucena platit nájem. Mimochodem i užívání věcného břemene ji neopravňuje aby užívala byt bez jakýchkoliv plateb a bude muset náklady, které s provozem bytu souvisí na své náklady hradit.

Pokud by jste potřebovala další poradu či konkrétní právní pomoc, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka