Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Dědictví

Autor Iveta Koudelová
Předmět Dědictví
Dotaz

Dobrý den

Ma maminka žije s přítelem již 13let ve společné domácnosti ale není  na adrese trvale hlášena. Přítel je svobodný a bezdětný má dva bratry a maminku. Vlastní družstevní byt a chatu. Jak bude postupováno v případě dědictví po jejím příteli? DO bytu i chaty investují společné úspory a maminka se hlavně obává že bude muset byt jednou opustit bez nároku na náhradu.Pokud se její přítel nechce ženit jakým jiným způsobem zajistit aby nezůstala nezajištěna? nebo ze zákona bude mit nárok na dědický podíl.Předem děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den

určitě bych se nespoléhal na případné dědictví, protože ze zákona na nic nárok nemá a může pak jedním dnem přijít o všechno. Ale dá se to určitě upravit. Například dobře sestavenou smlouvou o půjčce. To co maminka do nemovitostí vloží na to se vždy udělá smlouva o půjčce a maminka bude mít jistotu, že v případě, že se příteli něco stane, může pohledávku přihlásit do dědictví a dědicové jí budou muset zaplatit, nebo jí přenechat část nemovitostí.

Další možností je, že přítel daruje část nemovitosti přímo Vaší mamince, která se tak stane spoluvlatníkem nemovitostí. Bude opět jištěna nejen v případě smrti přítele, ale tak v případě, že by se s ní chtěl rozejít a nic jí nedat. To by se muselo upravit darovací nebo kupní smlouvou. S tím bych Vám samozřejmě pomohl.

Pokud budete mít o pomoc či další informace zájem, kontaktujte mne na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka