Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


dělení majetku

Autor J. Šimůnková
Předmět dělení majetku
Dotaz

Dobrý den, v době trvání 30-tiletého manželství zdědil můj muž chatu po své matce v hodnotě 250 tisíc Kč, tu jsme prodali, 100 tisíc jsme dali naší společné dceři, 50 tisíc investovali do domácnosti a 100 tisíc jsme  uložili na vkladní knížku - to bylo před 10-ti lety.  V současné době žijeme každý zvlášť a budeme se rozvádět. Společný majetek - byt a chalupu - máme vypořádaný u notáře a máme i zápis o tom, že jsme vyrovnáni a že každý hospodaříme za své. Z vkladní knížky, kde bylo 100 tisíc jsem postupně vyzvedla 30 tisíc Kč (přístup jsem tam měla) a zbylých 70 tisíc  jsem dala manželovi, který peníze urgoval. Teď mě manžel neustále upomíná o zbývajících 30 tisíc, které už nemám. Jiné společné úspory jsme neměli, pouze 2 nemovitosti, které jsme prodali a peníze si rozdělili, jak jsem psala výše. Ráda bych věděla, jestli můj (zatím stále) muž , se kterým nežiji již druhým rokem, má nějaký nárok na urgovanýc 30 tisíc Kč. Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

právo na peníze určitě má. Jde však o to, zda bude schopen toto případně prokázat. Musel by prokázat, že peníze na účtě pocházejí přímo z prodeje chaty, která byla ve výhradním vlastnictví manžela. Což bude velmi těžké, pokud tuto souvislost neprokáže, pak se bude na finanční prostředky na účtě nahlížet jako na společné jmění manželů.

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka