Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Doplatky za sluzby za minuly rok druzstevni byt

Autor
Předmět Doplatky za sluzby za minuly rok druzstevni byt
Dotaz

Dobry den,mam problemy s byvalymi podnajemniky, nechteji mi zaplatit doplatek za minuly rok co se tyce elektriny, vody teple, studene,topeni.Predtim 4roky akceptovali zpusob vypoctu.Nyni po mne chteji zamerne vsechny mozne dokumenty dolozeni poplatku,vcetne pisemne potvrzeneho od PRE zaznamu o odectu elektromeru na chodbe.Nekde jsem na netu cetla,ze jsem povinna jim podklady dodat,ale jen na teplou vodu a topeni.Muzete mi prosim, upresnit, co vsechna a jak jsem podnajemniku skutecne povinna dolozit.Pokud minule roky akceptovali muj zpusob vypoctu, mohou jak nyni, tak za minule roky pozadovat zpetne podrobne dolozene? Vsechny minule roky meli ode mne preplatky a nyni,kdyz maji zaplatit nedoplatek,odmitaji to pod ruznymi uz vsemoznymi zaminkami dolozeni vseho mozneho.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

záleží, jak máte platbu nedoplatků řešenu v podnájemní smlouvě. Obecně samozřejmě máte právo na to aby Vám část nedoplatků byla uhrazena. A pokud jste měli smluvený systém výpočtu, musí ho oni dodržovat a spokojit se s dokumenty, které máte k dispozici.

Pokud by jste chtěla větší údernost sdělení, mohu jim zaslat dopis s výzvou k úhradě za advokátní kancelář s tím, že jsme zmocněni v případě nezaplacení podat žalobu. K tomu bych ale ještě od Vás potřeboval nascenovanou podnájemní smlouvu, abych jí mohl prostudovat.

V případě zájmu mi smlouvu zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka