Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Dotaz ohledně poplatků za odvoz odpadu

Autor Tomáš Pavlata
Předmět Dotaz ohledně poplatků za odvoz odpadu
Dotaz

Dobry den, jsem v celkem kuriozni situaci. Zhruba pred rokem jsem koupil maly srub v lese, ktery je oficialni stavbou (ma svoje evidencni cislo). Nyni mi prisel dopis z mistniho uradu, ze jsem nezaplatil poplatky za odvoz komunalniho odpadu. bud za vyvazeni popelnic 1x za 14 dni nebo za nakup nejakych pytlu, ktere budou odvazet. Problem spociva v tom, ze k memu srubu je tak spatna pristupova cesta, ze dostat se tam da jedine v lete za sucha osobnim autem, a to jeste velmi stezi. Nedokazi si tedy predstavit, ze by se tam hrabali popelari, aby mi vyvezli popelnici. Navic tento poplatek platim jak v Praze, kde ziji prechodne v pronajmu a poplatek je soucasti najmu, tak v jicine, kde mam trvale bydliste a i kdyz jsem tam jiz 7 let poradne nebyl (jezdim tam cca 4x do roka na vikend), presto tam poplatek platim.

Situaci mi prijde naprosto absurdni, protoze pokud poplatek zaplatim a koupim si popelnici, tak se k ni popelari stejne nedostanou a pokud je nekde nejaka povinnost, ze ji musim dat na misto kam muzou prijet tak je to postavene na hlavu, protoze nejblizsi sjizdna silnice je asi 700 metru daleko.

Muzete mi, prosim, poradit, jak mam postupovat a jake jsou moznosti reseni tohoto problemu?

Dekuji
Tomas Pavlata

Odpověd na dotaz:

Nejvýhodnější bude samozřejmě dohoda pokud je možná. Faktem je, že obec má na poplatek za svoz a likvidaci odpadů nárok. Na druhou stranu musí tuto službu skutečně vykonat. Nejdůležitější je tedy zdokumentovat celou situaci, tedy nesjízdnost cesty, situaci okolo srubu apod.. Napište průvodní dopis a nabídněte dohodu. Odpadky si budete likvidovat a odvážet sám, do místa kde již poplatek platíte a oni zato nebudou muset vyjíždět nesjízdnou cestou k Vašemu srubu, kdy výše ročního poplatku zdaleka neuhradí náklady které by s tímto město mělo.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka