Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


koupě nemovitosti na níž je uvalena exekuce

Autor Pavla pokrývková
Předmět koupě nemovitosti na níž je uvalena exekuce
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych koupit byt ale je na něm exekuce, je třeba toto upravit ve smlouvě o koupi bytu aby se exekuce dále nevstahovala na tuto nemovitost? Je to řízené přes realitní kancelář a bylo mi řečeno, že byt by nám byl prodán absolutně oddlužený. Chtěla bych si to nějak ověřit.. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

doporučuji Vám v tomto případě nejvyšší opatrnost a nespoléhat se na tvrzení realitní kanceláře. S realitními kancelářemi nemám totiž v této věci dobré zkušenosti. Předpokládám, že na bytě je Exekuční příkaz k prodeji, tudíž je na něm plomba a nelze ho v tuto chvíli prodat. Dále předpokládám, že realitní kancelář Vám řekla, že zaplatíte zálohu či část ceny a z toho se dluh zaplatí a následně exekutor příkaz z nemovitosti stáhne.

Doporučuji Vám vytvořit si výpis z katastru nemovitostí k předmětnému bytu, kde uvidíte číslo exekuce a exekuční kancelář či kanceláře, které příkaz vydaly. Zavolejte si tam a zjistěte si výši dluhu, bylo by také dobré zjistit osobu dlužníka. TAm se také dozvíte, zda vyplacená záloha vůbec stačí na umoření dluhu. Může se Vám totiž stát, že podepíšete smlouvu, zaplatíte zálohu, byt nebude moci být převeden z důvodu plomby, a vy zjistíte, že dluh třeba převyšuje hodnotu bytu. Zálohu už Vám nikdo nevrátí a Vy přijdete o velké peníze.

Doporučoval bych se na vše velmi podroběn podívat. Samozřejmě Vám můžu poradit či doporučit nejlepší postup, ale to je na schůzku či podrobnější mail.

V případě zájmu o další informace či pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka