Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


majetkove vyporadani manzelu

Autor Jarmila
Předmět majetkove vyporadani manzelu
Dotaz

Dobry den,uz vice jak dva roky jsem rozvedena a ziji s dvemi detmi v podnajmu.Muj byvaly manzel nadale zije v byte3+1,ktery jsme nabyli v manzelstvi.Odmita dohodu o financnim vyporadani i kdyz zadam smesnou castku cca 200 000kc.Prosim o radu,soudu se asi nevyhnu?Kdyz ne tak prosim o radu jak postupovat.Predem dekuji.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den

asi bych moc dlouho nečekal, aby se nestalo, že bývalý manžel byt prodá, pokud je v katastru uveden jako vlastník a nedostanete nic. Pokud jste v katastru zapsáni oba jako spolumajitelé, pak toto nebezpečí nehrozí, nicméně věc by se řešit měla, jinak můžete na peníze čekat i deset let.

Idelání řešení je vyzvat bývalého manžela prostřednictvím advokátní kanceláře k uzavření dohody o vypořádání společného jmění a navrhnout mu řešení.  S tím, že pokud se do určité doby nevyjádří, bude podán návrh na vypořádání soudu, kdy bude navrhován prodej nemovitosti a vypořádání půl na půl z kupní ceny, kdy jemu ještě přibudou desetitisícové náklady za Vaše právní zastoupení a soud.

Předpokládám, že po takto striktní výzvě advokátní kanceláře začne bývalý manžel věc nějakým způsobem řešit, protože uvidí, že už žádný čas nezbývá, a že jste odhodlána tuto věc definitivně vyřešit.

Pokud by jste potřebala s věcí pomoci, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka