Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


majetkové vyrovnání

Autor Filipovič
Předmět majetkové vyrovnání
Dotaz

Dobrý den,prosím o vaši radu.Po 15 letech manželství máme jedno šesti leté dítě,nyní jsme na začátku rozvodového řízení.Vlastníme nemovitost asi v hodnotě 3,6mil.Dům jsme stavěli svépomocí i s rodiči.Stav.povolení a pozemek je však psaný na manželku.Mám nárok na polovinu domu?Jde o majetek nabitý v manželství?Prosím o vaši radu co dělat abych nepřišel o určitou finanční částku a samozřejmě i o dítě.

 

                                                                             Děkuji Filipovič.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

navrhuji Vám zaujmout co nejlepší strategii postupu. Obecně řečeno pokud jste nabyli dům v době manželství, resp. ho v této době stavěli, pak máte nárok na část nemovitosti z titulu společného jmění manželů. Nyní je možné postupovat několika způsoby.

Můžete manželce navrhnout vypořádání společného jmění manželů dohodou. S tím, že tato dohoda je i nutná pro možnost rozvodu dohodou.

Pokud se manželka nebude chtít dohodnout můžete jí pohrozit samozřejmě oficiálně a písemně, že navhrnete vypořádní společného jmění soudu, s tím, že tato možnost bude výrazně dražší a soud nakonec rozhodne o Vašem podílu, který na domě máte a tedy i na vypořádání tohoto podílu.

Je tedy možné navrhnout manželce možnost splácení hodnoty Vaší částí, či splacení jednorázovou částkou. Rozhodně nepřistupujte na možnost podílu na domě, protože to by jste vlastnil pouze hypotetickou hodnotu, kterou nebude moci jakkoliv využít.

Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz abychom mohli zvolit nejlepší strategii.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka