Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


majetkové vyrovnání nesezdaného páru

Autor Petr Vollský
Předmět majetkové vyrovnání nesezdaného páru
Dotaz

Dobrý den,

chtěl bych se s vámi poradit v záležitosti majetkového vyrovnání. S přítelkyní jsme spolu necelých šest let, k zasnoubení ani sňatku nikdy nedošlo. Za tuto dobu jsem začal stavět dům. Téměř všechny finance na dům jsem měl naspořené, jen s nepatrnou položkou cca 400.000 Kč mi vypomohla přítelkyně. Nyní je dům téměř dostavěn, ale bohužel náš vztah s přítelkyní nevydržel. Jedná se mi tedy především o to, zda má nárok žádat po mě nějaké peníze navíc, než ty, které sama do domu investovala. Samozřejmě nic nemáme smluvně podloženo. Přítelkyně po mně požaduje 400.000Kč plus dalších 300.000 Kč za její práci a výpomoc jejich rodičů na stavbě. Podle mého na tuto další částku nemá nárok. Mohli by jste mi prosím pomoci?

Předem děkuji,

Petr Vollský.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

no samozřejmě. Pokud nemá Vaše přítelkyně ani doklad o tom, že něco do domu vložila, pak by mohla být ráda, že jste alespoň ochoten jí tuto částku vrátit. Někdo jiný by zatajil i to, a nemusela by dostat vůbec nic. Proto jí upozorněte, že může být velmi ráda, za vrácenípříslušné částky a nepožadovat nesmyslné náhrady, které nemá ani jak prokázat..jsou v podstatě absolutně nevymahatelné.

Pokud jí však budete cokoliv vracet, nechte si to potvrdit konkrétním potvrzením. Může se v budoucnu hodit. 

Pokud by jste potřeboval další informace či konkrétní právní pomoc, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka