Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Majetkové vyrovnání po rozvodu-dům

Autor Anna Kvapilová
Předmět Majetkové vyrovnání po rozvodu-dům
Dotaz Dobrý den. V říjnu to budou 3 roky,co jsem se rozvedla (s alkoholikem).Ex-manžel přistoupil na navrhnuté vyrovnání společných věcí,mimo domu.Není s ním žádná řeč,tak nevím jak postupovat dál.Já s dcerami jsem se odstěhovala a on obývá dům.Když jsme měli soudní řízení o svěření nezletilé dcery jen do mé péče ,tak soudkyni na dotaz co s domem řekl, že dům prodáme a peníze si rozdělíme.Nyní tuto variantu odmítá,nedá se s ním vůbec komunikovat. Nechci zmeškat nějaký termín,jak a kde se mohu obrátit o pomoc (soudní cestou), abych nenarazila na promlčecí dobu a nepřišla tak o vyrovnání za dům, který jsme víc jak 20 roků společně spravovali a vložili do něj veškeré finance.Vzájemně nemáme peníze,aby sme jeden druhého vyplatili.Dcery dům nechtějí a jeho prodejem bych mohla každé alespon přispět na jejich budované bydlení (což je nyní aktuální,protože jedna s dcer se vdala) Moc děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

ve Vaší situaci už nejsou možné jiné kroky než aktivní právní postup. Navrhoval bych toto:

Je třeba zaslat bývalému manželovi výzvu k prodeji bytu a vypořádání společného jmění manželů. V dopise také manžela upozorníme, že pokud nebude aktivní, promění se po zmíněných třech letech společné jmění manželů na vlastnictví podílové s tím, že každý z vás bude vlastnit jednu polovinu.Pohrozíme také návrhem k soudu na vypořádání, které bude stát peníze a celé rozdělení tak vyjde obě strany výrazně dráž než v případě dohody.

Pokud nebude reagovat bude třeba podat urychleně návrh na soud, kde navrhneme aby soud spoluvlastnictví vypořádal prodejem nemovitosti a rozdělení výtěžku.

Chci se ještě zeptat, zda jste dům pořizovali za doby manželství a zda je tedy součástí společného jmění manželů.

Odpověď mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz , kde si také řeknem další postup

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka