Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


možnost odstoupení od kupní smlouvy

Autor Milena Čerminová
Předmět možnost odstoupení od kupní smlouvy
Dotaz

Dobrý den. V roce 2005 jsem koupila zahradní domek za 70 000kč,a částku zaplatila.Při podání žádosti na katastru jsem zjistila, že je na domku exekuce. Od smlouvy jsem odstoupila a podala návrh k soudu protože z majitelem se nedalo rozumně jednat.Dnes mi soud žalobu zamítl,protože nemám právo odstoupit od kupní smlouvy. Je možné žalobu i přesto vyhrát,například upravením na žádost o zrušení smlouvy,nebo nějakou jinou kličkou? Pokud ne tak to dopadlo tak, že žalovaný má i 70 000kč a i zahradu.Já nemám nic. Na zahradě je nyní 7 exekucí a vžádném případě mi jí nikdo nepřepíše.Mám se odvolat,nebo podat novou žalobu, ale s jiným zněním? Nechci zase platit právníka, který mi špatně poradí. Prosím pokud je šance, ráda si zaplatím právní pomoc,ale už právníkům moc nevěřím.Měla jsem dva a oba špatně poradili.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

nevím kdo a jakým způsobem Vás zastupoval, ale tak jak to popisujete mi to přijde poměrně jasný případ. Pokud Vám někdo prodá chatu a pozemek s nařízeným exekučním prodejem a tudíž i plombou, kterou v důsledku toho nelze skutečně převést jedná se o jednoznačnou právní vadu věci, která Vám dává oprávnění od smlouvy odstoupit a požadovat již poskytnuté plnění zpět.

pokud by jste měla zájem o další informace či pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka