Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Najem ve vybydlenem byte?

Autor Helena Sovotna
Předmět Najem ve vybydlenem byte?
Dotaz

Dobry den

chela bych se zeptet, zda majitel nebo obec muze pronajimat byt po castecne renovaci, ktery neni hotov k obyvani. Kde chybi podlahy, neni vymalovano a neni zarizena koupelna ci kuchyn.  Stavebni povoleni automaticky nedavalo a muselo se o nej zadat. Pokud podnajemnik nema stavevni povoleni a zatim si  o nejnepozadal, je zakonne tento byt pronajimat za celou cenu jako je ve smlouve nebo je nekde narok na snizeni z najmu? Jak je to vlastne s kolaudaci? Pokud neni ani koupekny ani kuchyn, jen draty ve stene, muze byt byt kolaudovan jako obyvatelny?

Druhy problem je, ze po investovani velice vysoke castky ve sto tisicich se podnajemnik musi vystehovat (neprodlouzeni smlouvy)  a svoje penize za podlahy a vymalovani, koupelnu atd. muze dostat nejak zpet.? Zda se mi to nepripustne, kdyz nekomu renovujete byt za necly milion a on vam smlouvu neprodlouzi.

dekuji

Odpověd na dotaz:

Vše je věcí dohody mezi nájemcem a pronajímatelem. Pokud pronajímatel nájemníka na stav bytu upozorní, a ten samozřejmě i stav bytu vidí, pak nelze zpětně žádat snížení nájmu. Nájemník si tento by v podstatě pronajímat nemusel. Na druhou stranu pokud by byt nebyl zkolaudován, pak by nemohl být ani užíván. Z tohoto titulu by ho ani nájemník neměl obývat.

Možné je také uzavřít nájemní smlouvu, s tím, že si nájemník byt opraví, či rekonstrukci dokončí. Je pak věcí dohody, zda to bude dělat na vlastní riziko, nebo do smlouvy zakotví, že pokud by dostal z nájmu výpověď, pak má nárok na to, co do bytu vložil apod..

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka