Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


odstoupení od kupní smlouvy na nemovitost

Autor Jaroslav Plot
Předmět odstoupení od kupní smlouvy na nemovitost
Dotaz

Uzavřeli jsme s manželkou kupní smlouvu na koupi nemovitosti,tu jsme si za tímto účelem byli prohlédnout a ústně jsme se dotazovali na věci ohledně stavu nemovitosti a za účelem této koupě si vyřizovali hyp. úvěr.Po domluvě s prodávajícími jsme po složení částky 27000,- kč a podepsání nájemní smlouvy s platností do doby realizace koupě jsme obdrželi klíče od této nemovitosti abychom mohli provést stavební úpravy před příchodem zimního počasí.Při provádění této rekonstrukce se objevovaly vady na tomto domku na které jsme nebyly upozorněni a tím,že jich přibývalo jsme se rozhodli odstoupit o kupní smlouvy na tuto nemovitost.Prodávající se však ohání nyní kupní smlouvou a tím,že jsme s daným stavem souhlasily a vyžaduje po nás nyní z důvodu odstoupení penalizaci 50000,- kč a 10000,- kč .Navíc banka nám neposkytla hypoteční úvěr a my nyní jsme v situaci,že nevíme co dělat,prodávající nám vyhrožuje,že na nás nechá vystavit jakýsi platební příkaz a vůbec s námi nechce komunikovat,provedli jsme v této nemovitosti rekonstrukci elektřiny,částečně nové rozvody topení na což jsme dostali odpověď,že to je naše smůla,ohánějí se pouze nárokem na platbu penále a vyhrožují soudy.Máme nějakou šanci se úspěšně bránit?Já jsem díky těmto skutečnostem přišel o zaměstnání,manželka je bez práce.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den

v této situaci je rozhodující co přesně kupní smlouva obsahuje. Tedy jaká jsou práva a povinnosti kupujícího a prodávajícího. Pak bych Vám teprve mohl dát odpověd na to zda jste povinni něco platit či nikoliv. Zádného platebního rozkazu se prozatím obávat nemusíte.

Je pouze třeba zaujmout správné stanovisko a zvolit efektivní postup pro jednání s prodávajícími.

Pro další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka