Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


poplatek za odpady v obci, kde nemáme trvalý pobyt a nejsou nám odpady vyváženy

Autor Vlasta Kaplanová
Předmět poplatek za odpady v obci, kde nemáme trvalý pobyt a nejsou nám odpady vyváženy
Dotaz

Došla mi výzva od obce k zaplacení daňovégho nedoplatku, kde je v textu napsáno, že dlužíme za odpad za 1. pololetí tohoto roku a hned je mi vyhrožováno, že pokud nezaplatím do 10ti dnů, podají na mne exekuci podle par 73. odst 3 a 6 zákona č. 337/92. V místo, za něž je odpad účtován není trvale obvydleno /trvalé bydliště mám v Hradci Králové - 120 km od usedlosti, které se to týká) Usedlost využíváme pouze o víkendech a v létě v období dovolených. Odpady se vyvážejí uprostřed týdne a není možnost nechat popelnici před objektem (ani pytle by nebyly bezpečné, v obci je rozšířen vandalismus, policie tam jen projíždí jednou denně, takže ta nic neochrání). Fakticky nám odpady vyváženy nejsou a my je odvážíme autem do místa mého trvalého bydliště, kde pochopitelně odpady platíme v plné výši. Do této doby jsme neobdrželi žádný předpis ani složenku od obce, pouze tuto výzvu a ještě ne doporučeně, takže nevím, co si o takové akci mám myslet. Rozhodně se mi nechce platit na mně neznámý účet, který je sice přímo ve výzvě uveden a ještě za službu, kterou nečerpá nikdo z mé rodiny. Výzva je opatřžena raazítkem obecního úřadu. Prosím vysvětlete mi, proč bych měla platit za služby, které nečerpám a zda mi opravdu pro tento případ hrozí exekuce. V Hradci Králové je nám zaslána složenka s vyúčtováním a podle této mám možnost ještě nějakým způsobem do věci zasahovat Když účtovali za odpady dceři na dvou místech, protože ona získala svůlj byt, ale když se tam přihlásila, u mne to neopravili, neboť to, kde dcera hlásila odpady za nový byt  neměli v popisu práce a musely jsme vypsat ještě prohlášení o tom, že se přestěhovala do jiné čtvrti Hradce - to se dalo řešit, ale když teď zaplatím, budu muset platit pořád, ať čerpám službu nebo ne.

Moc děkuji za radu

Vlasta Kaplanová

Odpověd na dotaz:

Žádnou exekuci na Vás podat v současné chvíli nemohou. Obec totiž nemá žádný exekuční titul. Napřed Vás totiž musí zažalovat, a teprve po rozhodnutí soudu mohou podat návrh na výkon rozhodnutí. 

Pro Vás to však znamená, že se platbě nevyhnete. Obec má totiž na poplatek za odvoz odpadů nárok a to i v případě že v domě trvale nežijete a užíváte ho pouze o víkendech. V takovém režimu se dům posuzuje jako chata či chalupa s polovičním poplatkem, resp. 300 korun poplatku za měsíc.

Právo obce vychází přímo ze zákona. Je však Vaším právem požádat obec o odpuštění či snížení poplatku z uvedených důvodů.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka