Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Poplatky za dodávku tepla

Autor Martin
Předmět Poplatky za dodávku tepla
Dotaz

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s jedním problémem. Koupil jsem byt ve třetím a to posledním patře na vesnici v panelovém domě. Za dodávku tepla platíme krajskému bytovému družstvu a to zrovna nemalou částku za to, že máme v zimě vlažné radiátory a vlastně s teplem v bytě jsem na tom celkem býdně a to jsem si již nechal namontovat nová plastová okna s doměním, že teplo těmi starými utíká, ale je to takřka beze změny. Vlasně se nemám čemu divit, není-li v bytě teplo, tak vlastně nemá co okny utýct. Za dodávku tepla platím stejnou částku jako v nižších patrech. Pár známých říkalo, že existuje nějaký zákon či vyhláška, která upravuje cenu za dodávku tepla dle umístění bytu a že ti co bydlí v posledním patře panelového bytu by měli rozhodně platit méně, jelikož jim teplo utíká stropem. Moc prosím o nějakou radu, nebo vysvětlení, jak to vlastně ve zkutečnosti s poplatky za dodávku tepla je.

Děkuji,

Martin Červený

Odpověd na dotaz:

O žádném takovém zákoně rozhodně nevím. Platí se za dodávky tepla, tedy za spotřebu, kterou zaznamenávají radiátorové měřiče.

U Váš je však problém v tom, že Vám zřejmě topení špatně topí. V tom případě nejlépe písemně požádejte družstvu o opravu teplotní soustavy ve Vašem bytě, tak aby topení dobře fungovalo. Pokud Vám družstvo nevyhový, můžete opravu provést na své náklady a následně je vymáhat na družstvu.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka