Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Poslední vůle

Autor Žaneta
Předmět Poslední vůle
Dotaz

Titulek: poslední vůle

Dobrý den!26.1.2008 mě zemřela babička a sepsala vlastní rukou poslední vůli s datem  1.10.2005 kde udává,že odkazuje veškerý majetek nejstarší dceři,kromě jednoho z bytu.druha dcera by měla dostat druhý byt.jedná se o rodinný dům-dvě bytovky.obě dcery mají vyplatit třetí dceru do pěti let 110 000kč.v poslední vůli píše,že každé něco odkazuje za to,že jí pomáhali k doprovodu k lékaři,protože by k lékaři sama nedošla a že jí jezdí na nákupy.tato poslední vůle je podepsána třemi svědky.dva svědkové jsou z rodiny,babičky zeť, vnučka a třetí svědek je kamarádka vnučky,kterou babička neznala.podpis zetě je s datem 14.6.2005.vnučka je podepsána s datem 18.2.2004 a kamarádky zůstává jen číslo OP.mě by zajímalo zda je poslední vůle platná,když je sepsaná s datem 1.10.2005 což nesouhlasí se svědky.a obzvlášť s datem vnučky,když závět ještě nebyla sepsána.a ještě si myslím,že poslední vůli nepsala má babička.chci se také zeptat,kde se dá porovnat písmo,nevím kam se mám obrátit.dekuji za jakoukoliv odpověď.prosím odpověď mě zašlete na můj email eragon31@seznam.cz ještě jednou děkuji.

Odpověd na dotaz:

Poslední vůli samozřejmě můžete zpochybnit při dědickém řízení a poukázat na její nedostatky. Zároveň můžete odkazovat na občanský zákoník, kde jako dcera máte nárok na část z děděného majetku bez ohledu na poslední vůli.

K řešení je příslušná notářka, které soud vyřízení dědictví přidělí. Tam také budete uplatňovat své případné námitky. Doporučoval bych také přítomnost právního zástupce u dědického řízení, který vše potřebné vyřídí za Vás.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka