Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Přestavba balkónů

Autor Martina
Předmět Přestavba balkónů
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz. Jsem členem družstva a byt mám v OV. Na schůzi se odsouhlasilo, že bude provedena výměna balkonů, bez zábradlí, hrazeno z fondu oprav. Na další schůzi, na kterou jsem se nedostala, se odoushlasilo 14ti nájemníky, že balkony budou vyměněny včetně zábradlí a každý si doplatí 10 tisíc ze svého. Návrhy mohou být odsouhlaseny nadpoloviční většinou, což je z 36 bytů, 19. Bylo odsohlaseno pouze 14ti členy. Návrh byl, že se navýší fond oprav měsíčně o 500,- Kč, do doby splacení dluhu. S navýšením fondu oprav a výměnou zábradlí nesouhlasím. Musím se podřídit, i když dle stanov nebyl návrh odoushlasen nadpoloviční většinou? Co mám udělat, abych neplatila opravu, se kterou nesouhlasím a přesto si ji mám uhradit?

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

musel bych se podívat do stanov, zda skutečně je nutná většina, resp. o jakou většinu se jedná, zda z celkového počtu bytů, nebo polovina z přítomných. Pokud máte pravdu, pak je určitě možné rozhodnutí členské schůze napadnout. Prvním krokem je  zaslání výhrad na představenstvo družstva, uvést argumenty, navrhnout svolání nové schůze a pohrozit, že pokud nedojde k nápravě, zpochybníte rozhodnutí schůze u soudu s tím, že samozřejmě budete požadovat odkladný účinek rozhodnotý schůze.

Pokud by jste potřebovala s koncipováním výzvy pomoci, kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka