Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


prodej bytu a daň z nemovitosti

Autor Eva Pírková
Předmět prodej bytu a daň z nemovitosti
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké poplatky (daně) musím uhradit v souvislosti s prodejem bytu, který jsem koupila v září 2006.

Moje druhá otázka se týká daně z nemovitosti, kterou jsem nezaplatila. Můj byt se nachází v rodinném domě s dalšími dvěma byty. Během uplynulých dvou let se ve všech třech bytech změnili majitelé a zaplacení daně nikdo nevyřizoval. Na finančním úřadě mi řekli, že pouze 1/3 částky uhradit nemohu. Jak ale vymáhat peníze po sousedech?Byt prodávám a obávám se potíží nebo následných penále.

Předem děkuji za odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Určitě zaplatíte daň z převodu nemovitostí, budete tak muset nechat na byt udělat odhad ceny. Stejně tak budete muset zaplatit daň z příjmů, pokud peníze, které prodejem získáte neinvestujete zpět do pořízení bydlení.

Pokud se jedná o spoluvlastnictví, tak dań z nemovitosti může finanční úřad vymáhat na kterémkoliv z vlastníků. Doporučuji proto daň uhradit - Nejedná se o vysokou částku a následně ji na spoluvlastnicích vymáhat žalobou, pokud neuhradí dobrovolně. Uhradit by Vám tak měli i soudní poplatky a případné právní zastoupení. Pokud to neuděláte vystavujete se vysokým penále a pokutám ze strany finančního úřadu..

Pro bližší informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka