Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Prodej zděděného domku - osvobození od daně z příjmu

Autor Jana J.
Předmět Prodej zděděného domku - osvobození od daně z příjmu
Dotaz

Dobrý den, v r.2005 jsem  zdědila dům po otci, který jej vlastnil 35 let. Letos jsem dům prodala, zatím zaplatila jen 3% daň z převodu nemovitosti. Budu osvobozena od daně z příjmu z prodeje nemovitosti,  i když jsem nemovitost nevlastnila předepsaných 5 let ale  jen 3 roky a nebydlela jsem v něm bezprostředně před prodejem ?  Otec ho prokazatelně totiž vlastnil 35 let, a pokud jde o dědění v řadě přímé, je prý možno sečíst obě období  a být tak osvobozena od daně z příjmu. Výklad zákona  586/1992 Sb.  § 4 odst. b) mi ve třech různých právníckých poradnách vysvětlili jinak a tak jsem zmatena! Platit či neplatit?? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Odpověď je jednoduchá a jediná správná. Žádnou dań z příjmu platit nebudete, protože je tento prodej od daně osvobozen. V případě dědictví v řádě přímé, tedy i ve vašem případě, se doby, kdy nemovitost vlastnil zemřelý, a Vy sčítají, takže bohatě převyšují potřebných 5 let.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka